Hybrydowy Koenigsegg pobił rekord przejazdu 0-400-0 km/h - NEWS - Trends Magazines

Hybrydowy Koenigsegg pobił rekord przejazdu 0-400-0 km/h – NEWS

W poniedziałek, 23 września, Koenigsegg Regera przyspieszył od 0 do 400 km/h i zahamował do zatrzymania w 31,49 sekundy na lotnisku Råda w pobliżu miasta Lidköping. Pomimo trudnych warunków na torze, Regera potrzebowała tylko 22,87 sekundy, aby przyspieszyć do 400 km / h na 1613.2 m. Zwolnienie do kontrolowanego zatrzymania zajęło zaledwie 8,62 sekundy na odległości 435,26 m. Całkowita odległość użyta dla prędkości 0–400–0 km / h wynosiła 2048,46 m.

W lepszych warunkach Regera powinna w pełni osiągnąć swój potencjał i zatrzymać się na dystansie poniżej niewiarygodnych 2000 m. Samochodem kierował fabryczny kierowca Koenigsegg Sonny Persson

Prawie dwa lata temu Koenigsegg ustanowił rekord 0-400-0 km / h, wykorzystując produkcyjną Agera RS w Nevadzie. Rekord wynosił 33,29 sekundy. Tym razem Koenigsegg Regera pokazał, że samochód o napędzie hybrydowym może pokonać spalinowy bolid.

400 km/h to stosunkowo niewiele w porównaniu z rekordowymi 490,484 osiągniętymi przez Bugatti Chiron. Na uwagę zasługuje łatwość i czas, w którym Koenigsegg osiągnął tę prędkość. Czy te próby oznaczają, że Christian von Koenigsegg przymierza się do pobicia rekordu Bugatti? Pokonanie bariery 500 km/h to bardzo łakomy kąsek. Niestety kompleks Ehra-Lessien, gdzie Bugatti swobodnie testuje swoje samochody, należy do koncernu VAG, który już nie udostępnia go konkurencji.

Podobne

Audi tylko dla dorosłych

Zrobiłeś karierę, a Twoja latorośl właśnie opuściła gniazdo. Czy życie znowu będzie przypominać czasy studenckie? Oby nie, bo zasługujesz na lepsze auto. Co powiesz na gustowne Audi A5 Coupé 40 TDI Quattro S Line? Zapraszamy na test. Skrojone jak dobry garnitur Zakupy w Audi to proces, który przypomina zamawianie garnituru na legendarnej ulicy Savile Row…

VW Transporter T1 widok od frontu

Kultowy ogórek T1 jak nowy

  Obecnie już kultowy model przebojem wdarł się na rynek pojazdów użytkowych tuż po wojnie. Jego stylistyka przez lata uznawana była za symbol wyzwolonych ludzi, jednoznacznie zrywających z przyjętymi przez społeczeństwo ograniczeniami. Dziś model T1 możemy podziwiać jedynie w muzeach lub w filmach z lat 50. i 60. Zanim jednak zyskał miano legendy, zaistniał w…