Polacy coraz chętniej uprawiają sport - Trends Magazines

Polacy coraz chętniej uprawiają sport

Woman preparing for jogging

Nie da się ukryć, że aktywność sportowa Polaków rośnie. Wpływ na to ma co najmniej kilka czynników. Czy wiesz, że nawet 30% mieszkańców naszego kraju wykonuje trening fizyczny nawet kilka razy w tygodniu? Polacy zaczęli dbać o własne sylwetki, kondycję i zdrowie.

Coraz większa świadomość Polaków

„Sport to zdrowie”, ta dewiza powinna być priorytetem, jeśli bierzemy pod uwagę naszą aktywność. Jeszcze do niedawna Polacy najchętniej swój czas wolny spędzali przed telewizorem, dzisiaj wybieramy spacer, jogging czy trening fitness. Wpływ na to mają światowe trendy, a nawet obowiązujące kanony mody. Kultowe są już selfie z treningów, a jeszcze większą liczbę polubień zdobędziemy, jeśli w czasie uprawiania sportu mamy na sobie modny strój – w kanonach są zarówno koszulki dla kobiet czy męskie bluzy do biegania.

Pamiętajmy także, że nasza atrakcyjność zewnętrzna podyktowana jest brakiem zbędnych kilogramów. Właśnie dlatego, nie tylko zaczęliśmy masowo uprawiać sport, ale zmieniliśmy również codzienne diety. To przecież takie modne każdego dnia pić zielony koktajl. Warto przy tym dodać, że rzeczywiście zmiany są korzystne, bo akurat światowe trendy poszły w dobrym kierunku. Sport pozwala nam dłużej zachować młodość, niweluje ryzyko występowania otyłości, cukrzycy, chorób serca, chorób górnego układu oddechowego. Co ciekawe, uprawianie aktywności fizycznej poprawia nasze samopoczucie i wbrew pozorom, wytężony wysiłek ma korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego układu nerwowego i psychiki.

Jaki sport wybieramy najczęściej?

Nawet jeśli to tylko chwilowy trend, to warto wdrożyć go w nasze codzienne funkcjonowanie. Wybieramy raczej sporty bezpieczne, niewymagające, proste. Biegamy, jeździmy na rowerze, tańczymy, pływamy, uczęszczamy na zajęcia fitness. Coraz modniejsza staje się joga i medytacje jako rodzaj uprawianej techniki sportowej. Warto łączyć aspekty pozytywne dla ciała, z tymi dobrymi także dla duszy.

Obiektem naszych zainteresowań pozostają sporty, które akurat są „na fali”. Swego czasu wszyscy skakali na trampolinach i uprawiali crossfit, dzisiaj modne są sporty ekstremalne, a najwięksi śmiałkowie podejmują się skoków ze spadochronów, które oczywiście uwieczniają w relacjach.

Nie ma nic złego w podążaniu za trendami także w ramach aktywności sportowej, jeśli tylko rodzaj sportu jest odpowiednio dobrany wedle naszych preferencji, ale możliwości kondycyjnych. Pamiętajmy, że uprawianie zdrowia ma być korzystne dla naszego organizmu i poprawiać stan naszego zdrowia, a nie działać destrukcyjnie – niektóre dyscypliny są wręcz niebezpieczne i z całą pewnością nie powinien stosować ich początkujący laik.

Co ważne, sport będzie przynosił zamierzone efekty tylko wtedy, gdy będzie uprawiany regularnie i przy zastosowaniu prawidłowej techniki. To dlatego zaleca się odpowiednie przygotowanie w zakresie ubioru, ale również podjęcie konsultacji z profesjonalistami. Dzięki temu aktywność fizyczna szybko przerodzi się nie tylko w sposób spędzania wolnego czasu, ale i życiową pasję.

Podobne

CUPRA Ateca - VW T-Roc R

Volkswagen T-Roc R kontra CUPRA Ateca – dwa szybkie SUVy, ale który lepszy?

Grupa Volkswagen umacnia swoje szeregi o kolejne sportowe wersje samochodów typu crossover. Porównujemy dwie ciekawe propozycje koncernu w tym segmencie. W niebieskim narożniku Volkswagen T-Roc R, w szarym CUPRA Ateca. Oba samochody mają 2-litrowe silniki TSI o mocy 300 KM, napęd na obie osie i 7-biegowe skrzynie automatyczne DSG. Który sprawdzi się lepiej w swojej…