Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego. Po co warto sięgnąć? - Trends Magazines

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego. Po co warto sięgnąć?

Automotive suspension test and brake test rolls in a auto repair service.

Jeśli zdecydowałeś się na otwarcie warsztatu samochodowego, na pewno czeka cię sporo przygotowań i zakupów. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, to oczywiście zakup jego podstawowego wyposażenia, które będzie ci stale towarzyszyło w wykonywanych pracach. Na początek warto sięgnąć przede wszystkim po sprawdzone meble warsztatowe i agregaty prądotwórcze.

Agregat prądotwórczy

W każdym warsztacie samochodowym przyda się solidny agregat prądotwórczy, który zapewni niezależne źródło prądu. Jego niewątpliwą zaletą jest mobilność i możliwość przetransportowania dokładnie w takie miejsce, w którym w danej chwili jest najbardziej potrzebny. Dzięki temu w pełni uniezależnia pracowników warsztatu od prądu z sieci i w razie potrzeby pozwala dokończyć wykonywane prace nawet wówczas, gdy niespodziewanie zostanie odcięte zasilanie.

Wybierając agregat prądotwórczy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na reżim pracy, w jakim będzie on funkcjonował. Mamy bowiem do wyboru agregaty jedno- i trójfazowe. Rodzaj agregatu należy dostosować do urządzenia, które będzie przez niego obsługiwane. Przykładowo, proste urządzenia domowe, takie jak choćby odbiornik telewizyjny, wykorzystują napięcie jednofazowe. Jednak urządzenia zaawansowane i wykorzystywane w przemyśle, jak choćby pompy wodne, wymagają trójfazowego zasilania.

Meble warsztatowe w zestawie

Wyposażenie warsztatowe nie mogłoby się obejść bez odpowiednich mebli, które pozwolą na uporządkowanie wykorzystywanych narzędzi oraz przygotują odpowiednie miejsce do wykonywania różnorodnych zadań. Wśród nich znaleźć powinien się przede wszystkim zestaw solidnych szafek, w których będzie można schować wszystkie niezbędne akcesoria. Warto, aby szafki te zapewniały jednocześnie miejsce do pracy w postaci mocnego blatu roboczego, nad którym umieszczona jest tylna ścianka. To rozwiązanie pozwoli na zoptymalizowanie pracy i zapewni szybki dostęp do wszystkich podręcznych rzeczy, a także odpowiednią ilość przestrzeni.

Kolejnym wartym uwagi meblem będzie wózek narzędziowy na kółkach, który umożliwi łatwe przesuwanie narzędzi dokładnie w to miejsce, w którym będą najbardziej potrzebne. Dzięki temu zawsze znajdą się one pod ręką i nie będą wymagały długotrwałych poszukiwań ani chodzenia od miejsca pracy do szafek.

Z kolei dla testerów, posługujących się diagnostyką komputerową, przydatny będzie wózek diagnostyczny, dedykowany do przechowywania na nim laptopa, mierników i innych urządzeń diagnostycznych. Dzięki niemu wszystkie pozostaną w jednym miejscu i zawsze będą łatwo dostępne.

Podobne

Klasyczny Garbus na prąd

Volkswagen Group Components przedstawia koncepcję elektrycznego klasyka ze swoim partnerem firmą eClassics. Jest to Volkswagen Garbus o napędzie elektrycznym. W konwersji wykorzystano wyłącznie nowe części, które są seryjnie produkowane przez grupę Volkswagen. Napęd elektryczny, 1-biegowa skrzynia biegów i układ akumulatorowy oparte są na nowym VW e-up! Konwersji klasycznego Garbusa dokonała specjalistyczna firma eClassics. Jego premiera…

Tarcze i klocki: hamulce seryjne czy tuningowe? Co wybrać?

Jeśli ktoś szuka bezwzględnie najlepszych klocków i tarcz hamulcowych, powinien dać sobie spokój i nie tracić czasu. Ideał świetnie sprawdzający się we wszystkich warunkach nie istnieje. Większość seryjnych kompletów hamulcowych tarcza + klocki jest zawsze rozwiązaniem kompromisowym, które zdaje egzamin we wszystkich możliwych warunkach. Rozwiązania tuningowe mają dla odmiany przeznaczenie specjalistyczne – wzorowo sprawdzają się…