PODRÓŻYJ Ogórkiem przez Amerykę - książka dla miłośników podróży i motoryzacji - Trends Magazines

PODRÓŻYJ Ogórkiem przez Amerykę – książka dla miłośników podróży i motoryzacji

“Rok życia w busie, 50 tysięcy kilometrów amerykańskich dróg – a czasem bezdroży. Aga i Bartek oraz Venera – ich dzielny, prawie 50-letni Volkswagen Transporter – przemierzyli Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, zajrzeli też do Gwatemali i Belize.” – Tymi słowami rozpoczyna się opis nowej książki, która powinna trafić w ręce każdego miłośnika klasycznej motoryzacji i podróży. 

PODRÓŻYJ Ogórkiem przez Amerykę to zupełnie nowa książka, która do sprzedaży trafiła w tym tygodniu. Sam opis brzmi nieprawdopodobnie i wywołuje w nas mnóstwo emocji i chęci do przeczytania tej pozycji jak najszybciej! 

Kim są zarówno autorzy jak i bohaterowie książki? 

Aga i Bartek Wrzosek, są autorami bloga callunatrip.pl – połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata. Od wielu lat związani są ze społecznością fanów klasycznych VW – organizują zloty i rajdy. Kiedy nie podróżują mieszkają w małej podpoznańskiej miejscowości na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego – w Mosinie.

“Kąpali się w Wielkich Jeziorach, klaksonem płoszyli niedźwiedzie na Alasce, szukali złota w Jukonie i domku na prerii w Manitobie. W Kalifornii zadzierali głowy, by dostrzec czubki sekwoi, w Utah kładli się na rudej ziemi, by gapić się w niebo usiane milionem gwiazd, przez Nowy Orlean maszerowali z karnawałową paradą. W Meksyku zasłuchali się w szumie fal Pacyfiku, trzepocie milionów motylich skrzydeł, porykiwaniu wyjców w selwie o poranku i szepcie prastarych kamieni w ruinach miast Majów.” – czytamy dalej opis książki. 

“A przez cały czas starali się stłamsić w sobie wewnętrznego turystę i nauczyć się po prostu żyć drogą. Drogą, której – jak się przekonali – nie mierzy się w kilometrach, tylko w napotkanych na niej przyjaznych domach oraz otwartych sercach przypadkowo poznanych ludzi.”

 

Jeśli tak jak nas zafascynował Was opis książki jak i sami jej autorzy, chcielibyście poznać szczegóły ich podróży Ogórkiem przez Amerykę, to zajrzyjcie TUTAJ – zostawiamy informacje, w jaki sposób można zamówić książkę. 

Sprawdźcie też co nowego u nich na blogu, Instagramie i Facebooku

Podobne

179 km/h w zabudowanym bez prawa jazdy, bez przeglądu i z dzieckiem

Nieczęsto piszemy o takich rzeczach, ale niektórzy kierowcy przeginają tak mocno (179 km/h na 50 km/h), że o tym po prostu trzeba powiedzieć. Jeżeli choć jedna osoba po przeczytaniu tego tekstu zrobi zaległy przegląd lub zdejmie nogę z gazu - to warto.   Kierowca Forda Mustanga, który jechał 179 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym…

Masher do mielenia suszu – jaki wybrać, by nie żałować?

Odpowiednie przygotowanie suszu jest kluczowe. Niezależnie, czy będziesz na jego bazie przygotowywał skręta, nabijał lufkę czy też używał bonga lub waporyzerów – odpowiednio zmielony susz z pewnością wpłynie pozytywnie na cały proces spalania. Najczęściej wybieranymi urządzeniami do mielenia suszu są mashery, zwane również grinderami lub młynkami. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób pragnących kupić…