Pierwsza i najnowsza generacja Golfa GTI - którą wybrać? - Trends Magazines

Pierwsza i najnowsza generacja Golfa GTI – którą wybrać?

VW Golf GTI 1 vs Golf GTI 8

Czy 45 lat to dużo? W rozwijającym się w olbrzymim tempie świecie motoryzacji to szmat czasu. Tyle lat temu zadebiutował pierwszy Volkswagen Golf GTI. Czy nowa, ósma już generacja tego gorącego hatchbacka ma cokolwiek wspólnego ze swoim protoplastą?

W 1974 roku w koncernie Volkswagen zapanowało duże podniecenie. Powodem był debiut zupełnie nowego modelu nazwanego Golf. W porównaniu do Garbusa oraz Typ 3 auto było rewolucyjną konstrukcją za sprawą układu napędowego. Golf miał przedni napęd, a silnik, w przeciwieństwie do dwóch wyżej wymienionych modeli, umieszczony z przodu. Ponad 45 lat temu pierwszy Volkswagen Golf wyjechał na ulice. Wszystko, co wydarzyło się potem, jest historią.

VW Golf GTI 1 vs Golf GTI 8

Pierwszy Golf GTI nie ma nic wspólnego z najnowszą wersją usportowionego niemieckiego kompaktu. Co prawda nowe GTI ma kraciastą tapicerkę oraz czerwoną wstawkę w grillu, jednak cała reszta jest zupełnie inna. Pomimo 45 lat różnicy oba auta charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami i praktycznością. 

Jakimi? Przeczytasz TUTAJ.

Podobne

VW Golf Mk 1 napis diesel na osłonie chłodnicy

Diesel power, czyli swap silnika w Golfie Mk 1

Rok 1976 w historii Golfa zawsze będzie pamiętany jako pierwszy, w którym pojawiła się legendarna wersja GTI. Nie zapominajmy jednak, że w tym samym czasie powstała inna kultowa odmiana małego hatchbacka, a mianowicie wersja wysokoprężna. Prezentowany czerwony bolid jest swego rodzaju wariacją, która z powodzeniem łączy te dwie zupełnie odmienne propozycje z katalogu VW, czyli…

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team – cel Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2014 r. wspiera występującą w jej barwach drużynę kolarstwa górskiego, która teraz przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku. Wśród wielu dyscyplin olimpijskich jest też kolarstwo…