Pakiet ABT do VW Golfa GTE - Trends Magazines

Pakiet ABT do VW Golfa GTE

Niemiecki tuner ABT Sportsline oferuje pakiet wzmacniający do VW Golfa GTE i pokrewnych konstrukcji z jednostką 1.4 TSI eHybrid. Po zmianach auto jest równie szybkie co GTI!

Tym razem ABT nie oferuje niskiego zawieszenia, głośnego wydechu czy dużych felg. Tunerzy też idą z duchem czasu i tym razem zaprezentowali kurację wzmacniającą dla hybrydowego Golfa GTE i jemu pokrewnych modeli – wszystkich z silnikiem 1.4 TSI eHybrid. 

Zmiana polega na podniesieniu mocy jednostki spalinowej ze 150 KM na 180 KM. Wydaje się mało, ale po włączeniu do pracy motoru elektrycznego Golf GTE uzyskuje łączną moc zespołu 275 KM! 

To z kolei znacznie poprawiło przyspieszenie – z 6,7 s na równe 6 sekund. To osiągi godne Golfa GTI, ale pamiętajmy, że GTE ma być przede wszystkim oszczędne. Producent deklaruje tutaj spalanie rzędu 1,5 litra na 100 km. Nasz test Golfa GTE wykazał spalanie w granicach 6,5 litra na trasie Warszawa-Trójmiasto. 

Waszym zdaniem – czy modyfikacje aut hybrydowych mają sens?

Konrad Maruszczak

Podobne

Tiguan R

BaRRRdzo szybki SUV – nowy VW Tiguan R

Volkswagen wprowadza do oferty najmocniejszego Tiguana w historii – Tiguana R. 320-konny SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h. Tiguan R jest wyposażony w nowo opracowany układ napędu na cztery koła 4MOTION z systemem R-Performance Torque Vectoring, który sprawia, że sportowy SUV jest jednocześnie wyjątkowo…

BMW serii 5 LONG CHINA

Na rynek trafia przedłużone BMW serii 5 LCI. Gdzie można je kupić?

Po wprowadzeniu na rynek nowego BMW serii 5 w lipcu 2020 r., teraz swoją premierę ma wersja przeznaczona na rynek chiński podczas targów Auto China 2020 w Pekinie. Nowe BMW serii 5 jest również dobrze przygotowane na rynek chiński pod względem łączności i obsługi. Chińscy klienci tradycyjnie przywiązują dużą wagę do aspektów komfortu. Ponieważ wizualna…