Pakiet ABT do VW Golfa GTE - Trends Magazines

Pakiet ABT do VW Golfa GTE

Niemiecki tuner ABT Sportsline oferuje pakiet wzmacniający do VW Golfa GTE i pokrewnych konstrukcji z jednostką 1.4 TSI eHybrid. Po zmianach auto jest równie szybkie co GTI!

Tym razem ABT nie oferuje niskiego zawieszenia, głośnego wydechu czy dużych felg. Tunerzy też idą z duchem czasu i tym razem zaprezentowali kurację wzmacniającą dla hybrydowego Golfa GTE i jemu pokrewnych modeli – wszystkich z silnikiem 1.4 TSI eHybrid. 

Zmiana polega na podniesieniu mocy jednostki spalinowej ze 150 KM na 180 KM. Wydaje się mało, ale po włączeniu do pracy motoru elektrycznego Golf GTE uzyskuje łączną moc zespołu 275 KM! 

To z kolei znacznie poprawiło przyspieszenie – z 6,7 s na równe 6 sekund. To osiągi godne Golfa GTI, ale pamiętajmy, że GTE ma być przede wszystkim oszczędne. Producent deklaruje tutaj spalanie rzędu 1,5 litra na 100 km. Nasz test Golfa GTE wykazał spalanie w granicach 6,5 litra na trasie Warszawa-Trójmiasto. 

Waszym zdaniem – czy modyfikacje aut hybrydowych mają sens?

Konrad Maruszczak

Podobne

Wyniki konkursu BMW Trends

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom głosującym i komentującym za udział w konkursie. Sporo z nadesłanych zdjęć było fantastycznych, ale decyzja o tym, kto faktycznie przejdzie do III etapu należała do Was samych. My mogliśmy jedynie obserwować. Wnioski z pewnością zostaną wyciągnięte i wprowadzone do regulaminu kolejnych konkursów. Wybór najciekawszych BMW w TOP 10 nie był…