Oto co wyprawiają młodzi kierowcy w nowym tunelu w Warszawie - Trends Magazines

Oto co wyprawiają młodzi kierowcy w nowym tunelu w Warszawie

Najdłuższy tunel drogowy w Polsce przyciąga „młodych gniewnych”. GDDKiA opublikowała film, na którym widać, co niektórzy kierowcy wyprawiają w tunelu pod Ursynowem. 

Nowy tunel w ciągu obwodnicy Warszawy otwarto chwilę przed świętami i już znaleźli się tacy, którzy pokazali swój przejaw skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności. I wcale nie chodzi o znaczne przekraczanie prędkości.

Jak informowaliśmy wcześniej, ruch w tunelu jest ogromny. Przez dwa tygodnie przejechało tamtędy ponad pół miliona kierowców. Jednak wzmożony ruch nie zniechęcił młodych kierowców do zatrzymywania się i … robienia sobie zdjęć. Byli też i tacy, którzy zatrzymywali się i próbowali stanąć na głowie na jednym z pasów. 

„Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń. Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez zatrzymanie za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka czy też nocną zorganizowaną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej”– informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA informuje, że kierowcy przejeżdżający przez tunel śledzeni są przez 134 kamery, które przekazują sygnał do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT). System monitoringu działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i skonfigurowany jest tak, że każde zatrzymanie pojazdu lub pojawienie się pieszego wzbudza alarm.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już zapowiedziała, że filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będą przekazywane policji.

fot. youtube.com/GDDKiAkanałoficjalny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Volkswagen chce zrezygnować z testów zderzeniowych

A przynajmniej ma pomysł na to, jak zastąpić tradycyjne crash testy. Dla producentów samochodów to bardzo droga impreza, dlatego VW wymyśliło inny sposób na sprawdzanie bezpieczeństwa. Czy słuszny? Nie trzeba nikomu mówić jak ważne są testy zderzeniowe. Pokazują wady konstrukcyjne pojazdów i sposób działania systemów bezpieczeństwa. Dla wielu oceny z crash testów są wyznacznikiem do…

Ził 130 z silnikiem BMW X5 M

700-konny Ził 130 z silnikiem M Power. Rosyjski potwór!

"Rosja to stan umysłu". Potwierdza to Ził 130 youtubera, który poddał go ekstremalnym modyfikacjom. Toporne nadwozie rosyjskiej wywrotki otrzymało nowe serce- silnik z BMW X5 M. Wilk w owczej skórze Ził 130 to wciąż częsty widok w Rosji. Ciężarówka ma zwykle pod maską benzynowy silnik V8 o pojemności 6 litrów i mocy 170 KM. Arachiczna kontrukcja…