Odważne kolory BMW i8 - Trends Magazines

Odważne kolory BMW i8

BMW i8 szokuje futurystycznym wyglądem. Producent nie poszedł jednak na całość. Paletę lakierów skomponowano z mniejszym rozmachem. Skrzętnie wykorzystują to tunerzy.

Turner Motorsport okleił karoserię BMW i8 żółtą folią. Z niebieskimi akcentami na nerkach, listwach przyprogowych i wstawkach tylnego zderzaka utworzyła kompozycję, która od lat trafia na wyścigowe samochody zespołu. Odważne zestawienie kolorystyczne świetnie komponuje się z futurystycznymi kształtami BMW i8. Zaryzykujemy stwierdzenie, że lepiej podkreśla skomplikowane linie od lakierów oferowanych przez producenta.

Modyfikacje wnętrza uznano za zbyteczne. Kabina i8 prezentuje się wyśmienicie. Świetnie sprawdza się też seryjny układ napędowy. Jest wydajny, zapewnia świetne osiągi, a do tego rasowo brzmi. Eksperci Turner Motorsport postanowili popracować nad zawieszeniem. Pakiet sportowych sprężyn wybrano z oferty H&R. Utwardzone elementy w pełni współpracują z adaptacyjnymi amortyzatorami i8.

Poprawiają reakcje na polecenia wydawane kierownicą i trakcję na zakrętach, nie pogarszając znacząco komfortu jazdy. Środek ciężkości seryjnego i8 leży niżej niż w jakimkolwiek innym BMW. W prezentowanym samochodzie znajduje się… jeszcze niżej. Akcesoryjne sprężyny zredukowały prześwit przedniej osi o 20 mm, a tylnej o 15 mm. Co za tym idzie – obniżyły położenie środka ciężkości.

Idąc za ciosem, Turner Motorsport postanowił zoptymalizować geometrię zawieszenia. Sięgnięto po oryginalne górne wahacze zawieszenia w wariancie zwiększającym kąt pochylenia przednich kół o pół stopnia. BMW zaprojektowało je, by umożliwić regulację geometrii w samochodach z niewielkimi mankamentami nadwozia. Po zamontowaniu ich do „zdrowej” karoserii poprawia się reakcja na ruchy kierownicą, zwiększa przyczepność na zakrętach i minimalizuje podsterowność. Zwieńczeniem zmian było zamontowanie kutych felg Forgeline AR1 w rozmiarach 21×9 i 21×10.

Inwestując kilka tysięcy dolarów, stanowiących ułamek ceny prezentowanego samochodu, stworzono niepowtarzalne BMW i8. Turner Motorsport zapewnia, że to jeszcze nie koniec. Trzymamy kciuki za rozwój projektu.

Fot. Tuner Motorsport

Podobne

E36 M3 nerki

Wielkie nerki z nowej czwórki na klasycznych BMW. Co by było gdyby….

A co by było, gdyby BMW instalowało długie pionowe nerki od zawsze? Drivetribe postanowił sprawdzić i "przykleić" kilku sportowym BMW zestaw długich kłów.   BMW 2002 Turbo 2002 Turbo to pradziad BMW M3 i pierwszy samochód produkcyjny z turbodoładowaniem. Co sądzicie o wersji z wąską pionową nerką? Naszym zdaniem- (o dziwo) jest OK.      BMW…

BMW serii 2 oraz i3 w barwach policji. To nie prima aprilis!

W Gdańsku trwają VI Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech. Po raz pierwszy odbywają się one w budynku gdańskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo. Trwająca do piątku impreza jest efektywną platformą wymiany informacji związanych z zapotrzebowaniem na innowacje. To także szczególna możliwość zapoznania się ze światowymi nowościami, na które w dobie…