Odcinkowy pomiar prędkości - w tych miejscach noga z gazu - Trends Magazines

Odcinkowy pomiar prędkości – w tych miejscach noga z gazu

W całej Polsce ma być ich ponad 70, niektóre już działają i w tych miejscach trzeba szczególnie uważać. Pojawią się nie tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych, ale też na autostradach i drogach ekspresowych. Sprawdź listę miejsc, gdzie obowiązuje odcinkowy pomiar prędkości. 

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy o rozpoczętym przetargu na zakup 39 nowych urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości, które mają być zainstalowane w nowych lokalizacjach.

A jak działa? Ustawione na początku i końcu kontrolowanego odcinka urządzenia rejestrują moment wjazdu i wyjazdu samochodu z fragmentu trasy objętego pomiarem. Każdy pojazd jest fotografowany, a jego czas jest mierzony. Potem na tej podstawie oblicza się średnią prędkość pojazdu. Ci, którzy przekroczą dozwolony limit prędkości, automatycznie otrzymają mandat. A według nowego taryfikatora nie będą to niskie mandaty. 

Gdzie pojawi się odcinkowy pomiar prędkości?

W sumie aż 200 km dróg ma zostać objętych nowym systemem. – Nowe odcinkowe pomiary prędkości pojawią się zarówno na autostradach A1, A2 oraz A4, jak i na drogach ekspresowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Szacując datę montażu urządzeń można przyjąć, że pojawią się na polskich drogach już w przyszłym roku, pod koniec lata – mówi Julia Langa z Yanosika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW Polo 9N auto od tyłu z otwartymi lambo doors

Wyjątkowe i oryginalne Polo 9N

Styl, w jakim ten VW Polo 9N został zmodyfikowany, jednym przypadnie do gustu, a innym nie. Takie jest życie, nie każdemu podoba się to samo. Ale to sprawia, że scena tuningowa jest taka barwna. Pełno w niej różnorodności, odmiennych koncepcji, czasami projekty wywołują spore kontrowersje. O takich zresztą mówi się najwięcej... Przede wszystkim wygląd Ta…

Volkswagen Caddy

Bye bye Caddy, hello Caddy Legend Edition

Dobiega końca produkcja niezwodnego, dostawczego Volkswagena – produkowanego w Polsce modelu Caddy 4. Ostatnie egzemplarze zjeżdżają w tym tygodniu z linii produkcyjnej poznańskiej fabryki Volkswagena. Zanim to nastąpi można stać się posiadaczem Caddy 4 w specjalnej ofercie Legend Edition. Finansowanie Decydujący się na zakup Caddy Legend Edition i Craftera LT Edition klienci, mogą skorzystać z…