Od września mandaty wzrosną o połowę! Nowy taryfikator wchodzi w życie - Trends Magazines

Od września mandaty wzrosną o połowę! Nowy taryfikator wchodzi w życie

Jeśli wydaje Ci się, że ceny mandatów wprowadzone w styczniu 2022 są wysokie to lepiej usiądź. We wrześniu w życie wchodzi nowy taryfikator. Kierowcy z „ciężką nogą” zapłacą o połowę więcej, nawet 5 tys zł!

Kierowcy w Polsce nie mają łatwego życia. Wysokie ceny paliwa, nowy taryfikator wprowadzony w życie na początku roku, który znacznie podniósł stawki mandatów za poszczególne wykroczenia, czy nowe przepisy dotyczące polisy OC. Nowy taryfikator podniósł nie tylko kwoty mandatów, ale wydłużył się też czas, kiedy skasują się punkty karne. Jakby tego było mało szykują się kolejne zmiany na niekorzyść kierowców. 

Nowy taryfikator od września 2022

Co zmieni się w praktyce? Przykładowo, jeżeli teraz przekroczysz prędkość o więcej niż 71 km/h, zapłacisz z tego tytułu mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Po 17 września 2022 – czyli wtedy, gdy mają wejść w życie zaostrzone przepisy – dopuścisz się ponownie takiego samego wykroczenia to, jako „recydywista”, zapłacisz już… 5 tys. zł! 

Główną zmianą jest to, że za kolejne podobne wykroczenie kierowca zapłaci podwójną kwotę. Na przykład, Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie pieszych przez kierującego pojazdem mechanicznym (np. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu) – recydywista zapłaci nie 1,5 tys. zł, a 3 tys. zł.

I dalej, za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu – recydywiści zapłacą także 3 tys. zł itd. 

Nogi z gazu i miejcie się na baczności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M 50 Jahre Edition – wyjątkowe M3 i M4

To będzie z pewnością smakowity kąsek dla lubiących edycje specjalne bawarskiej marki. BMW M 50 Jahre Edition będzie dostępne tylko w modelu M3 oraz M4. Sprawdź, co je wyróżnia. BMW w tym roku ma kilka okazji do świętowania. Wiek temu otwarto pierwszą fabrykę tej marki w Monachium, a dodatkowo przypada 50. rocznica powstania sportowej marki,…

Auto samochód z przyczepą na autostradzie kod 96 czy kategoria B+E

Kod 96 czy kategoria B+E? Co wybrać?

Czy warto inwestować w kurs prawa jazdy B+E, skoro ustawodawcy dają nam możliwość rozszerzenia uprawnień w dużo tańszy sposób? Kod 96 czy znana nam kategoria B+E? Co wybrać? Co możemy ciągnąć w ramach kategorii B? Nie każdy wie, że mając standardową kategorię B prawa jazdy, mamy możliwość ciągnięcia przyczepy innej niż lekka. Ustawodawca przewidział możliwość…