Nowa ŠKODA OCTAVIA RS zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie - Trends Magazines
21 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Nowa ŠKODA OCTAVIA RS zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie

Emblemat RS symbolizuje sportowego ducha ŠKODY. Rozwinięcie skrótu oznacza „Rally Sport” i takie wersje od 2000 roku są sukcesywnie wprowadzane są do portfolio marki. W marcu 2020 roku czwarta generacja ŠKODY OCTAVIA RS będzie miała premierę podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Nowy model z emblematem RS będzie dostępny z silnikami TSI oraz TDI, a także po raz pierwszy z napędem hybrydowym typu plug-in.

Elektryzująca ŠKODA OCTAVIA RS iV

Nowa generacja modelu OCTAVIA RS będzie dostępna z silnikami TDI oraz TSI, a także z napędem hybrydowym typu plug-in. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy silniki hybrydy pracują indywidualnie lub w połączeniu. Znajdujący się w aucie akumulator można będzie też ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej. 

Producent nie podaje danych technicznych nowego RSa. Jeśli chodzi o silniki TSI i TDI spodziewamy się mocnych odmian jednostek o pojemności 2.0. Wersja benzynowa powinna mocą przekroczyć barierę 250 KM, a wersja na ropę miejmy nadzieję otrzyma ponad 200 KM.

Podobne

Elektryczna ofensywa Volkswagena

Elektryczna ofensywa Volkswagena: po wprowadzeniu we wrześniu do sprzedaży elektrycznego modelu ID.3 marka Volkswagen będzie w czwartym kwartale kontynuować rozpoczętą z sukcesem ofensywę w dziedzinie samochodów z napędem elektrycznym. ID.4 Klienci mogą już zamawiać Volkswagena ID.4 – drugi model skonstruowany na modułowej platformie MEB. ID.4 to elektryczny SUV, który będzie produkowany i sprzedawany na wszystkich…

Czym jechać na rodzinne wakacje, wyprawę w nieznane lub biwakowanie z dala od utartych szlaków?

Pandemia koronawirusa już w tym roku pomieszała wszystkim urlopowe szyki. Nie dajmy się jej zaskoczyć w przyszłorocznym sezonie urlopowym, bądźmy ostrożni, ale zadbajmy o wygodę, dobre wyposażenie i zapewnienie bezpiecznej strefy podczas wakacyjnego, czy weekendowego wypadu. Idealnym narzędziem do realizacji takich planów jest kamper, choćby jeden z bogatej oferty marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Volkswagen California,…