Nowa RAV4 ma ponad 300 KM. Toyota przygotowała SUVa dla klientów lubiących mocne silniki - E-TRENDS - Trends Magazines

Nowa RAV4 ma ponad 300 KM. Toyota przygotowała SUVa dla klientów lubiących mocne silniki – E-TRENDS

Na targach Los Angeles Auto Show 2019 światową premierę ma nowy RAV4 Plug-in Hybrid. Wersja Plug-in Hybrid zajmie miejsce na szczycie gamy modelowej RAV4.  Dzięki konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu Toyota zapowiada, że samochód będzie świetnie jeździł. Oferowany w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i pomoże w prowadzeniu i zadba o trakcję na śliskiej nawierzchni.

Układ hybrydowy z doładowywanym z zewnątrz akumulatorem trakcyjnym, generujący maksymalną moc 306 KM i auto może rozwinąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s. To bardzo dobry wynik i otwiera RAV4 na potencjalnych klientów zainteresowanych po prostu szybkim autem.

RAV4 Hybird

Skąd ta większa moc? Samochód otrzymał wysoko wydajną, litowo-jonową baterię trakcyjną, a jednostka sterująca (PCU) układu hybrydowego została wzbogacona o wzmacniacz napięcia. Benzynowy silnik Hybrid Dynamic Force 2,5 l to ta sama jednostka, która stanowi serce napędu hybrydowego w aktualnym RAV4 Hybrid. RAV4 Plug-in Hybrid będzie mógł wykazać się większym zasięgiem w bezemisyjnym trybie elektrycznym (EV). Maksymalny zasięg wg standardu WLTP wynosi ponad 60 km. Nowy model będzie mógł swobodnie poruszać się na samym silniku elektrycznym na dystansie 50 km, który przeciętnie pokonują europejscy kierowcy w ciągu dnia. 

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid trafi na rynek w drugiej połowie 2020 roku. Od tegorocznej premiery nowej, piątej generacji RAV4 w Europie zamówiono ponad 120 000 egzemplarzy, w tym ponad 7 500 w Polsce.

 

Podobne

Euro NCAP przetestowało Volkswagena ID.3 Jak wypadł w teście elektryczny hatchback?

Volkswagen ID.3 otrzymał w teście zderzeniowym organizacji Euro NCAP (European New Car Assessment) maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Pierwszemu seryjnemu modelowi Volkswagena skonstruowanemu na płycie podłogowej MEB przeznaczonej do aut elektrycznych, specjaliści Euro NCAP przyznali wysokie oceny we wszystkich kategoriach testowych. Volkswagen jest zadowolony z wyniku ID.3 „To wspaniały sukces całego zespołu pracującego nad modelami ID.”…

5 rzeczy, które możesz zrobić przy aucie w trakcie kwarantanny- HUMOR

Polski kanał NIGHTRIDE przygotował zabawny filmik z propozycjami jak zadbać o swoje auto w czasie kwarantanny. Lockdown trwa już ponad dwa tygodnie i z każdym dniem bezpowrotnie zmienia nasze życie. Ja mam nadzieję w końcu ujrzeć koniec pandemii spowodowanej koronawirusem. Ale nim to nastąpi zobaczcie jak zadbać o swoją furkę i życzę Wam dużo zdrowia!…