Nowa RAV4 ma ponad 300 KM. Toyota przygotowała SUVa dla klientów lubiących mocne silniki - E-TRENDS - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Nowa RAV4 ma ponad 300 KM. Toyota przygotowała SUVa dla klientów lubiących mocne silniki – E-TRENDS

Na targach Los Angeles Auto Show 2019 światową premierę ma nowy RAV4 Plug-in Hybrid. Wersja Plug-in Hybrid zajmie miejsce na szczycie gamy modelowej RAV4.  Dzięki konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu Toyota zapowiada, że samochód będzie świetnie jeździł. Oferowany w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i pomoże w prowadzeniu i zadba o trakcję na śliskiej nawierzchni.

Układ hybrydowy z doładowywanym z zewnątrz akumulatorem trakcyjnym, generujący maksymalną moc 306 KM i auto może rozwinąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s. To bardzo dobry wynik i otwiera RAV4 na potencjalnych klientów zainteresowanych po prostu szybkim autem.

RAV4 Hybird

Skąd ta większa moc? Samochód otrzymał wysoko wydajną, litowo-jonową baterię trakcyjną, a jednostka sterująca (PCU) układu hybrydowego została wzbogacona o wzmacniacz napięcia. Benzynowy silnik Hybrid Dynamic Force 2,5 l to ta sama jednostka, która stanowi serce napędu hybrydowego w aktualnym RAV4 Hybrid. RAV4 Plug-in Hybrid będzie mógł wykazać się większym zasięgiem w bezemisyjnym trybie elektrycznym (EV). Maksymalny zasięg wg standardu WLTP wynosi ponad 60 km. Nowy model będzie mógł swobodnie poruszać się na samym silniku elektrycznym na dystansie 50 km, który przeciętnie pokonują europejscy kierowcy w ciągu dnia. 

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid trafi na rynek w drugiej połowie 2020 roku. Od tegorocznej premiery nowej, piątej generacji RAV4 w Europie zamówiono ponad 120 000 egzemplarzy, w tym ponad 7 500 w Polsce.

 

Podobne

Nismo. Historia nadwornego tunera Nissana

Żaden szanujący się koncern motoryzacyjny nie może obejść się bez działu sportowego, który będzie odpowiadał za przygotowywanie wyczynowych pojazdów oraz specjalnych wersji dla najbardziej wymagających klientów. U Nissana komórką do zadań specjalnych jest Nismo. Nismo, czyli Nissan Motorsports International Co., Ltd. zostało założone 17 września 1984 roku. Pierwsze sukcesy przyszły błyskawicznie. W kolejnym roku przygotowany…

Lexus znów stawia kieliszki na masce LS’a- VIDEO

Pamiętacie jak Lexus reklamował swój pierwszy model LS400? Jednym z głównych elementów kampanii reklamowej była piramida kieliszków ustawiona na silniku V8 1UZ. Chodziło o pokazanie kultury pracy silnika, ponieważ V-ósemka pracowała pod obciążeniem, a kieliszki się nie przewracały. Dziś Lexus w humorystyczny sposób powraca do tego wydarzenia. Tym razem sam Akio Toyoda buduje wierzę z…