Niebezpieczny wypadek policyjnego BMW. Jest nagranie - Trends Magazines

Niebezpieczny wypadek policyjnego BMW. Jest nagranie

Policjanci z grupy Speed znów rozbili nieoznakowane BMW 330i. Wypadek był na tyle groźny, że radiowóz prawdopodobnie nie trafi już ponownie do służby. 

W szeregach policyjnej grupy Speed służą głownie samochody BMW 330i xDrive, choć niedługo ma się to zmienić, bo będą kupowane nowe auta. W policyjnych BMW funkcjonariusze mają do dyspozycji 252 KM, krzesane z 2-litrowego silnika turbo. Napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów pozwalają autu przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 5,8 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h. 

Radiowozy nie należą więc do słabych i trzeba mieć spore umiejętności, aby szybko i sprawnie poruszać się nieoznakowanymi BMW. Nie jest pewne, czy ten wypadek wydarzył się z winy policjantów, ale pewne jest to, że grupa Speed ma we flocie jedno auto mniej. Tego egzemplarza już raczej nie da się odratować.

Do groźnego wypadku z udziałem radiowozu i ciężarówki doszło w sobotę 28 maja przed południem na drodze krajowej numer 94 w pobliżu węzła autostrady A4 w miejscowości Wykroty. Okazuje się, że policyjne BMW uderzyło w ciężarówkę wyjeżdżającą ze stacji benzynowej. Zdjęcie roztrzaskanego samochodu w przydrożnych zaroślach zostało zamieszczone na facebooku. Na fotografii widać, że BMW ma mocno zgnieciony przód oraz aktywowały się wszystkie poduszki powietrzne. 

Jak donosi portal istotne.pl, dwóch policjantów z grafitowego BMW trafiło do szpitala. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren. Teraz funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające przyczynę wypadku, pracują pod nadzorem prokuratora. Do internetu trafiło nagranie z miejsca wypadku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

KM Kielak Motorsport BMW E30

KM Kielak Motosport z wyróżnieniem w Ułężu!

 2. runda Liqui Moly Classicauto Cup odbyła się 26 czerwca na terenie Moto Parku w Ułężu. W zawodach brała udział załoga w BMW E30 KM Kielak Motorsport w składzie Natalia Witek i Aleksander Kielak, którzy relacjonują swoje uczestnictwo poniżej. Natalia drugi raz w życiu prowadziła auto z napędem na tylną oś, drugi raz była na…

BMW 750i G11 widok z boku

BMW 750i (G11) prawie jak prywatny odrzutowiec

Oznaczenie 750i w nomenklaturze BMW jest kultowe. Przez wiele lat tak nazywały się topowe limuzyny serii 7 z 12-cylindrowymi silnikami. Tak było w przypadku typoszeregów E32 i E38. Sytuacja uległa zmianie wraz z pojawieniem się modelu E65. Motor V12 otrzymał oznaczenie 760i, a wersja z silnikiem V8 odziedziczyła numer 750i i tak jest do dziś. Tyle że dekadę temu N62B48 dysponowało mocą 362 KM, a prezentowane dziś przez nas…