Nadchodzi nowy Multivan - auto w sam raz na potrzeby klientów w czasie koronawirusa - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Nadchodzi nowy Multivan – auto w sam raz na potrzeby klientów w czasie koronawirusa

Multivan

Przepis na sukces: weź najlepszy samochód dostawczy i dodaj do niego komfort auta osobowego oraz niespotykane dotąd urozmaicenie wyposażenia wnętrza. Efekt: Multivan – ikona swojego segmentu.

Niepowtarzalny genotyp marki Volkswagen Samochody Dostawcze sprawił, że Multivan stał się jednym z najbardziej udanych i najbardziej znanych pojazdów typu MPV w historii. Wszechstronny samochód dla rodziny, firmy, sportu, na wakacje i na każdą podróż. Dotychczas, na przestrzeni lat, na rynku pojawiły się cztery generacje Multivana. Podstawą dla nich zawsze był Volkswagen Transporter – T3, T4, T5 i T6. W 2019 roku pojawiła się też odświeżona wersja obecnej generacji: Multivan 6.1.

Albert Kirzinger, szef designu Volkswagen Samochody Dostawcze

w krótkim filmie video wyjaśnia, co sprawia, że nowy Multivan ma tak wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem – Bulli: „Podstawowym elementem wspólnego DNA jest oczywiście przestrzeń. W nowym Multivanie przestrzeni jest pod dostatkiem. Elastyczność, elastyczność użytkowa – to jest to, co wyróżnia Bulli i co wyróżnia Multivana.”

Nowy Multivan

Nowy, najlepszy w dotychczasowej historii Multivan charakteryzuje się jeszcze wyższą jakością, jest wygodniejszy, bezpieczniejszy, bardziej inteligentny, połączony z internetem i produkowany w zgodzie z równowagą środowiskową. Dzięki nowemu modelowi specjaliści od pojazdów dostawczych z Hanoweru przenoszą DNA tego kultowego pojazdu i związany z nim styl życia w erę cyfryzacji i elektryfikacji. Jak zmieniły się istotne elementy Multivana, przekonamy się już w nadchodzących tygodniach.

A wszystko zaczęło się we wrześniu 1985 rokuvolkswagen-t3-multivan-1985

Wówczas na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie, Volkswagen zaprezentował nową wersję T3: pierwszego Multivana. Obok wersji Transporter i Caravelle, pojawił się model posiadający cechy furgonu, samochodu osobowego, MPV i kampera. Samochód charakteryzował się wysokim komfortem prowadzenia i podróżowania oraz wielozadaniową koncepcją wnętrza: tylną kanapę można było przekształcić w łóżko. Posiadał również rozkładany stolik. Te dwie ostatnie cechy szybko przekształciły furgonetkę w kompaktowego kampera.

Koncepcja Multivana była przemyślana w najdrobniejszych szczegółach

multivan

Forma podążała za funkcją: samochód zaprojektowano jako jednolitą przestrzeń z krótkim zwisem z tyłu i ze stromo ustawioną przednią szybą. We wnętrzu, kierowca i pasażer z przodu siedzieli bezpośrednio nad przednią osią i tam, wysoko ponad dachami samochodów osobowych, doświadczali wrażeń z jazdy tak typowych dla kultowego starszego brata – Volkswagena Bulli. Przez kolejnych 35 lat Volkswagen Samochody Dostawcze stale udoskonalał koncepcję Multivana. Nowe systemy mocowania siedzeń, nowe fotele obrotowe, składane stoliki, coraz inteligentniejsze systemy infotainment i wspomagania kierowcy oraz coraz większa wydajność i bezpieczeństwo towarzyszyły Multivanowi w jego podróży przez lata. Jednak DNA, a tym samym charakterystyczne cechy „szwajcarskiego scyzoryka na kołach” pozostały niezmienione – włącznie z wyjątkową pozycją siedzącą kierowcy oraz pasażera z przodu i ogromną elastycznością aranżacji wnętrza.

Podobne

Awangardowy Passat B5 Variant FL

Początkowo Passat B5 Variant FL Marcina z ekipy „Szanuj-się” ze Szczecina nie miał wyróżniać się niczym szczególnym spośród innych przedstawicieli popularnego u nas modelu. W zakupionym w 2010 egzemplarzu w wersji wyposażeniowej High Line miały zajść tylko kosmetyczne zmiany. W pierwszej kolejności założono w nim prawe lusterko z wersji angielskiej, tradycyjny już grill bez znaczka,…

Przyciemnianie szyb. Dlaczego warto.

Szyby samochodów warto przyciemniać z kilku powodów. Estetyka pojazdu wcale nie jest głównym z nich. Od dziesięcioleci kierowcy chcący zmienić wygląd swojego auta zlecają oklejenie jego szyb folią. Wiele marek, oferuje fabrycznie przyciemnione szyby jako opcję lub element przypisany do konkretnej wersji samochodu. Stosowana przez koncerny procedura zmiany barwy szkła jest ściśle związana z jego produkcją. Szyby są…