Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu? - Trends Magazines

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu?

Samochód na tle zachodu słońca

Każdy kierowca powinien zadbać o ubezpieczenie OC samochodu.  Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej ma charakter obowiązkowy. Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie AC oraz ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W artykule wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu. 

1. Obligatoryjne ubezpieczenie OC samochodu

2. Dodatkowe ubezpieczenie auta

3. Dlaczego warto zadbać o kompleksowe ubezpieczenie samochodu?

Na posiadaczy pojazdów mechanicznych czeka wiele ofert ochrony ubezpieczeniowej. Towarzystwa Ubezpieczeniowe na ogół mają dość zbliżone oferty, ale dzięki narzędziom takim jak porównywarka OC/AC, każdy może znaleźć dla siebie niższą składkę. Kierowcy mogą dostosować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb i otrzymywać zniżki za bezszkodową jazdę. Każdy powinien mieć świadomość, że w przypadku braku umowy ubezpieczenia na właściciela pojazdu mogą spaść poważne kary finansowe. Dlatego warto pilnować, by ubezpieczenie pojazdu odbywało się zawsze terminowo. Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu można wykupić online. 

Obligatoryjne ubezpieczenie OC samochodu

Przy ubezpieczeniu OC nie zawsze korzystna jest lojalność względem jednego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Bardzo często bywa tak, że OC i AC jest znacznie tańsze w innym TU. Przy ubezpieczeniach obowiązkowych można rozszerzać zakres ochrony. Kupując obowiązkowe ubezpieczenie OC, trzeba sprawdzić, do ilu kilometrów zapewniona jest laweta i czy można zwiększyć zasięg w kilometrach. Towarzystwa Ubezpieczeniowe różnie konstruują oferty, ale klient przed wyborem polisy OC powinien zapoznać się z pełną treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Taki dokument jest wiążący i ma znaczenie w przypadku składania reklamacji czy postępowania na drodze sądowej. Konsument nie może bazować jedynie na ulotce czy krótkiej informacji na temat danego produktu. 

Dodatkowe ubezpieczenie auta

Bardzo popularnym ubezpieczeniem jest AC. Ten typ ubezpieczenia wykupują w szczególności właściciele nowych samochodów i aut o znacznej wartości. AC powinno być łatwo dostępne dla każdego kierowcy, gdyż koszty napraw pojazdu na skutek kolizji drogowej są znacznie wyższe niż sama składka ubezpieczeniowa. Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokryje wszystkie koszty, które są ujęte w OWU. Zakup polisy AC może być pomocny w sytuacjach takich jak kradzież samochodu, wypadek, stłuczka, akt wandalizmu (rysowanie lakieru) i stłuczenie szyb. Trzeba sprawdzić, czy polisa zapewnia samochód zastępczy. Kierowca bez takiego ubezpieczenia jest narażony na bardzo wysokie koszty napraw. Nawet jeśli sam jeździ starym samochodem, to nie może wykluczyć uszkodzenia luksusowego pojazdu (na przykład w czasie parkowania). Jeśli szkoda dotyczyć będzie auta prosto z salonu, to właściciel takiego samochodu nie zgodzi się na nieautoryzowany warsztat samochodowy, co w rzeczy samej może wygenerować bardzo wysokie faktury za usuwanie szkód. 

Dlaczego warto zadbać o kompleksowe ubezpieczenie samochodu?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu online, to dzięki takim możliwościom w błyskawicznym czasie można sprawdzić składkę ubezpieczenia i wybrać najlepszą dla siebie polisę OC AC. Natomiast nie można myśleć, że w porównywarkach znajduje się pełna wiedza o wybranym ubezpieczeniu. Porównywarki ubezpieczeń prezentują najważniejsze informacje o ubezpieczeniach — filtrują je między innymi po najlepszych cenach. Nie da się ukryć, że w dobie kryzysu gospodarczego i szalejącej inflacji cena za polisę może odgrywać kluczową rolę. Nie należy jednak pomijać sprawdzenia OWU i upewnienia się, że polisa będzie zawierać wszystko to, czego potrzebuje dany kierowca. 

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Według Aston Martina nowy SUV DBX zaskakuje osiągami

Aston Martin intensywnie testuje SUVa DBX w Silverstone w Wielkiej Brytanii i Nürburgring w Niemczech. AM podaje, że podczas przeprowadzania testów na Nürburgring, DBX osiągał prędkości na zakrętach na równi ze sportowym Vantage, jednocześnie osiągając wartości hamowania lepsze niż Super GT marki- DBS Superleggera. To świetnie, że SUV jest piekielnie szybki, ale czy sportowe modele…

VW Typ 2 Bulli 1950 Transporter

Wyjątkowy jubilat obchodzi 70 urodziny!

Produkcja pojazdów „VW Transporter” typu 2 (Typ 1 to VW Beetle) ruszyła pełną parą 8 marca 1950 r.. Bulli szybko okazał się ulubieńcem na rynku. 5 sierpnia tego samego roku z taśmy montażowej zjechała niebieska furgonetka o numerze podwozia 20-1880, będąc pierwszym Bulli’m w tej części Dolnej Saksonii. Po drogach i wąskich uliczkach Hildesheim jeździła…