Mycie aut - czy warto w ogóle myć samochód? - Trends Magazines

Mycie aut – czy warto w ogóle myć samochód?

Jeśli myjesz auto sporadycznie, dzień 19 maja jest idealny do tego, aby to zrobić. To wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. Z tej okazji przypominamy, czy mycie aut jest konieczne i jak robić to z głową.

Nie każdy ma do tego warunki, czas, lub w ogóle nie lubi tego robić. Mycie aut to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Spróbuj nie myć auta przez miesiąc, a zobaczysz że komfort jego użytkowania będzie znacznie gorszy. A są nawet tacy, którzy nie robią tego przez rok! Brudne szyby, lusterka, czy luźnie „latające” śmieci w aucie nie tylko pogarszają komfort. jazdy, ale wpływają na widoczność i zagrożenia w czasie wypadku. 

Nie trzeba być fanem detailingu, ani nawet nie trzeba lubić myć samochodów, żeby od czasu do czasu umyć swoje cztery kółka. Warto pamiętać, że za brudny samochód można dostać mandat. Za brudną szybę lub reflektory można otrzymać mandat w wysokości 200-300 zł. Za wyjątkowo brudne auto kierowca może zapłacić nawet 500 zł. 

W Polsce działa około 4000 myjni

Taką liczbę podaje businessinsider.com, a więc jest wystarczająco dużo miejsc, gdzie możemy umyć auto, bądź zlecić to zawodowcom. Najszybszym i najtańszym sposobem jest umycie auta na myjni bezdotykowej. Wprawny użytkownik zrobi to już za 8-10 zł. Myjnie bezdotykowe jednak jedynie spłuczą wierzchnią warstwę brudu. Jeśli myjecie auta sporadycznie warto oddać to zawodowcom. Podstawowe mycie kosztuje ok. 30 zł. Za większe i bardziej brudne auto trzeba zapłacić średnio 50 zł. 

Nie wszędzie możesz myć auto

Jeśli należysz do osób, które lubią myć auta, musisz pamiętać, że nie wszędzie możesz to zrobić. Na większości myjni bezdotykowych nie wolno tego robić, choć zdarza się że właściciele zezwalają na mycie ręczne. Niektórzy deweloperzy także przygotowują specjalne miejsca pod blokiem, gdzie można umyć swoje cztery kółka. Takie miejsca mają specjalne odpływy, do których może ściekać woda oraz chemia samochodowa. Pamiętaj, że nie możesz myć auta na własnej posesji. Grozi za to mandat w wysokości nawet do 500 zł, ale pod warunkiem, że ktoś „uprzejmie doniesie”. Jeśli już zdecydujesz się umyć auto na własną rękę, zobacz jakich kosmetyków warto używać i co dobrze zawsze mieć pod ręką. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Jessie, za wcześnie! Race Wars: VW Jetta vs Honda S2000- VIDEO

Pamiętacie Race Wars z pierwszej części Fast and Furious? Nasz ulubiony elektronik i projektant Jessie ściga się swoją białą Jettą z Johnym Tran w czarnej Hondzie S2000. Jak to się skończyło? Wszyscy chyba pamiętają, ale przeżyjmy to jeszcze raz! Zwróćcie uwagę, że Jetta wykorzystana w tej scenie nie miała hamulców na przedniej osi! https://www.youtube.com/watch?v=v8H4_VGKiyU

Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce

VW Golf R ósmej generacji w rodzinnej odmianie Variant wjeżdża do polskich salonów. Niestety, tanio nie jest, auto jest w cenie dobrze wyposażonego i większego Passata. Volkswagena Golfa R hatchback w najnowszej odsłonie poznaliśmy na początku tego roku. Dopiero teraz na rynek wjeżdża bardziej rodzinna odmiana - Variant, czyli kombi. Pod maską pracuje ten sam…