Dlaczego warto, a nawet trzeba posiadać kosmetyki samochodowe i akcesoria do auta? - Trends Magazines
15 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Dlaczego warto, a nawet trzeba posiadać kosmetyki samochodowe i akcesoria do auta?

Kobieta usuwa śnieg z auta

Pielęgnacja samochodu jest niezwykle ważna. Dlatego kosmetyki i akcesoria samochodowe są niezbędne w skutecznym dbaniu o pojazd.

Dlaczego warto dbać o samochód?

Każdemu pojazdowi trzeba poświęcić sporo uwagi, aby prezentował świetny poziom techniczny i wizualny. Im pojazd jest starszy, tym większą wagę powinniśmy przykładać do jego pielęgnacji ze względu na zwiększone prawdopodobieństwo usterek i występowanie korozji. Odpowiednia chemia samochodowa i akcesoria pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji samochodu długie lata.

Jakie kosmetyki i akcesoria są podstawą w pielęgnacji samochodu?

Szampon

Karoseria samochodu to element, który zauważa się przy pierwszym kontakcie z pojazdem. Jej stan jest wizytówką kierowcy i jego podejścia do dbania o auto. Aby odpowiednio o nią zadbać i nie dopuścić do wystąpienia rdzy i odbarwień, jest zakup szamponu. Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje tego typu specyfików, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów motoryzacji. W sprzedaży dostępne są szampony samochodowe z lub bez wosku, z funkcją osuszacza, czy chociażby nabłyszczające. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy, możemy mieć pewność, że skutecznie pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń.

 

Wosk

Wielu osobom woskowanie kojarzy się tylko z wysokim połyskiem i lepszym wyglądem auta. Stosowanie wosku ma głębszy sens. Po pierwsze, tworzy na powierzchni karoserii powłokę hydrofobową, która skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu można uniknąć zamarzania i korozji. Po drugie, zabezpiecza przed ponownym osadzaniem się pyłów i powstawaniem kolejnych zabrudzeń. Można go stosować nie tylko na lakier, ale także felgi i inne powierzchnie. Dostępny jest w wielu formach, np. sprayu lub pasty. Po nałożeniu wosku powierzchnię należy wypolerować. Do tego celu dobre będą ściereczki z mikrofibry lub delikatne gąbki, które zapobiegną powstawaniu zarysowań.

Kosmetyki do wnętrza samochodu

Nie można zapomnieć o pielęgnacji wnętrza pojazdu. Tutaj sprawdzą się wszelkiego rodzaju spraye do tapicerki i kokpitu. Zostawiają nie tylko nieskazitelną czystość, ale także przyjemny zapach, który unosi się przez długi czas. Jeżeli o zapachu mowa, wyposażenie samochodu można wzbogacić o różnego rodzaju odświeżacze, które umilą każdą podróż. Do mycia szyb, szczególnie tych wewnętrznych warto użyć płynów zapobiegających parowaniu. Nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale także wpływają na zachowanie widoczności. Na wnętrze pojazdu składa się wiele zakamarków i elementów, które wymagają zastosowania różnych specyfików. Na temat detailingu dowiesz się więcej na stronie moje-auto.pl.

Pielęgnacja auta zimą

Warunki zimowe wymagają wyjątkowych działań związanych z pielęgnacją auta. Przede wszystkim niezwykle przydatne są różnorakie akcesoria. Dobrym pomysłem będzie zakup skrobaczki ze szczotką, która pomoże rozprawić się ze szronem na oknach i kopą śniegu na dachu samochodu. Przydatny będzie także odmrażacz – warto pamiętać, aby specyfik ten trzymać poza samochodem – w garażu, domu, torebce lub jakimkolwiek innym łatwo dostępnym miejscu. Jeśli zostawimy go wewnątrz zamarzniętego pojazdu, będzie bezużyteczny. Pielęgnacja to jedno, ale o czym należy jeszcze wiedzieć w zimie? Eksploatacja samochodu zimą – co trzeba koniecznie wiedzieć? – sprawdź koniecznie!

Warto pamiętać, że niezależnie od warunków atmosferycznych dbanie o samochód jest niezwykle istotne i zdecydowanie opłacalne. Lepiej wydać niewielką sumę na kosmetyki i akcesoria, niż o wiele większe fundusze na naprawę usterek, czy odwiedziny u lakiernika.

Podobne

Prośba, której nie można było odmówić…

„Jestem siostrą Patryka Dauera – wielkiego pasjonata, który od podstaw budował swoje MK2. Jego plany w maju tego roku przerwała nagła i niespodziewana śmierć. Chciałabym, aby setki godzin przesiedzianych w garażu oraz ogrom pracy, jaki włożył w auto nie zostały szybko zapomniane. Zwracam się z prośbą o opublikowanie choćby zdjęcia czerwonego Golfa”. Takiej prośbie nie można odmówić. Być może kojarzycie Patryka…

400 km/h i 1001 KM w BMW M6!

Stajnię G-Power rozsławiły niezwykle szybkie samochody. Poprzeczka ponownie poszła w górę. Na zlecenie klienta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z M6 Coupé wyciśnięto... 1001 KM! Już w seryjnym wydaniu BMW E63 M6 imponuje parametrami. Wspomnijmy o najważniejszych – 5.0 V10, 507 KM, 520 Nm, 250 km/h, 4,6 s... Do poprawiania parametrów silników G-Power od lat używa…