MV Agusta Rapido Serie Oro - Trends Magazines

MV Agusta Rapido Serie Oro

Ja rozumiem, że pisanie o hulajnogach na serwisie motoryzacyjnym może nie wyglądać dobrze, ale gdy zobaczyłem zdjęcia tego, co przygotowała MV Agusta, to po prostu musiałem. Mało firm wrzucających swoje logo na produkty nie do końca związane z ich dziedziną potrafi zrobić to tak dobrze jak włosi.

Patrząc na Rapido od razu widać, że nie jest to kolejna chińska hulajnoga z naklejonym logo znanej marki. Sprzęt od razu rzuca się w oczy fajnym designem, który wcale nie jest tak daleki od motocykli Agusty. Ramę wykonano z magnezu, a lakier pochodzi z limitowanych edycji motocykli Agusty.

Do tego osiągi również nie należą do przeciętnych – 25 Nm momentu obrotowego generowane przez 500W silnik pozwala na pokonywanie 14% wzniesień, a prędkość maksymalna wynosi około 40 km/h przy udźwigu 100kg. Zasięg na jednym ładowaniu to około 50 km.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że sprzęt ten pochodzi od producenta jednych z najdroższych motocykli na rynku, to cena rozpoczynająca się od 850 euro wcale nie wydaje się tak bardzo wygórowana.

Maciek Kalkosiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

XC40 Recharge

Volvo zakłada „elektryczne opony”

Już niebawem wszystkie elektryczne samochody z rodziny Recharge będą dostarczane klientom na oponach uniwersalnych. Opracowano je z myślą o samochodach typu BEV. Ta decyzja dotyczy aut sprzedawanych w Europie Północnej i Środkowej*. Opony Recharge opracowano z myślą o samochodach elektrycznych marki Volvo. Mają niższe opory toczenia niż opony zimowe, na których wiele aut w naszym…

Koncept e-Bulli widok z przodu na tle OZE

Klasyk VW z napędem elektrycznym

VW Bulli jest jedną z ikon motoryzacji. Jak każdy samochód sprzed lat umiarkowanie nadaje się do codziennej eksploatacji. Ale Volkswagen znalazł na to sposób. Auta sprzed lat mają niepowtarzalny urok. Świetnie wyglądają, mają ciekawie urządzone wnętrza i nie izolują kierującego od wrażeń z jazdy. Z drugiej strony, ich wadą mogą być gaźnikowe silniki, które palą dużo, a zwykle nie zapewniają…