Mocny tuning BMW X6 M - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

Mocny tuning BMW X6 M

Podwójnie doładowane silniki nowych modeli M są ogromnie podatne na tuning. Na wykorzystanie ich potencjału zdecydował się Hamann, który przedstawił Tycoon II M.

Sportowy SUV powstał na bazie 555-konnego X6 M. Modyfikując elektronikę sterującą jednostką napędową 4.4 V8 oraz wyposażając ją w sportowy wydech uzyskano 670 KM i 950 Nm! Pakiety mocy są obwarowane zapisem „nür export”, co oznacza, że zmodyfikowane X6 M ma problemy ze spełnieniem norm emisji.

Hamann nie podaje, jak dodatkowa porcja sił napędowych wpłynęła na osiągi, ograniczając się do dyplomatycznego stwierdzenia, że Tycoon II M jest zdolne do przekroczenia magicznej granicy 300 km/h. W przypadku 2,4-tonowego SUV-a to imponujący wynik.

Hamann nie byłby sobą, gdyby nie opracował agresywnego body-kitu. Z katalogu tunera można wybrać m.in. nowe zderzaki, dwa spojlery klapy bagażnika, karbonową maskę oraz nakładki poszerzające błotniki. Dla modelu Tycoon II M Hamann proponuje felgi w rozmiarze 20 ‒ 23 cali.

Zamawiający ma także szerokie pole do popisu podczas kompletowania dodatków do kabiny. W ofercie tunera z Laupheim znajdują się m.in. metalowe nakładki na pedały, sportowe kierownice oraz tarcze prędkościomierza ze skalą sięgającą 320 km/h.

Podobne

Policyjne BMW i8. Radiowóz z pazurem

W Niemczech nie brakuje miłośników tuningu, a autostrady bez ograniczeń prędkości są wręcz wymarzonym miejscem do sprawdzenia możliwości podrasowanych aut. Krewkich kierowców może poskromić policyjne BMW i8. Rzucający się w oczy radiowóz został zaprezentowany podczas Essen Motor Show i przez rok będzie gwiazdą kampanii Tune it! Safe!, która ma na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego…

BMW i3s po tuningu AC Schnitzer tył i bok auta

Elektryki też można tuningować! Wzmocnione BMW i3

Mimo że od debiutu BMW i3 minęło już kilka lat, samochód wciąż wygląda świeżo i na wskroś nowocześnie. AC Schnitzer postanowił nieco zmienić elektryczne auto we właściwym sobie stylu. AC Schnitzer Tuner z Akwizgranu uznał, że warto poprawić prowadzenie BMW i3, jak również dodać mu sportowego sznytu. Pewniejsze prowadzenie po zakrętach uzyskano, montując utwardzony zestaw sprężyn, który zmniejsza prześwit o 20 mm.…