Spot, bo pogoda - nie spodziewaliśmy się tak wysokiej frekwencji! - Trends Magazines

Spot, bo pogoda – nie spodziewaliśmy się tak wysokiej frekwencji!

W ubiegłą sobotę, 12 lutego, wrocławska ekipa „Pod Milą” zorganizowała spot, w stolicy Dolnego Śląska, w bardzo urokliwym miejscu nad Odrą. Tytułowa pogoda dopisała, dzięki czemu frekwencja była bardzo wysoka.

Na spocie można było zobaczyć wiele popularnych marek samochodów takich jak: Volkswagen, BMW, Audi, ale także JDM: Subaru, Toyota i Nissan. Były auta seryjne jak i takie po modyfikacjach, nowocześniejsze, ale i klasyczne. W wydarzeniu brało udział kilkadziesiąt osób z Wrocławia i okolic. Na miejscu atmosfera była piknikowa. Wiele osób rozpaliło grille i smażyło kiełbaski.

Mieliśmy spotkanie naszego Stowarzyszenia dotyczące imprez, które chcemy zorganizować w 2022 roku. Ktoś z grupy powiedział: w ten weekend ma być ładna pogoda, może jakiś spontaniczny spocik?” – opowiada organizator wydarzenia, Marcin Gliszczyński – Przewodniczący Stowarzyszenia „Pod Milą”. 

Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji, ponieważ 3 dni na przekazanie informacji o spotkaniu to zdecydowanie za krótko. Jednak społeczność motoryzacyjna jak zwykle nas pozytywnie zaskakuje. Przyjemnie było widzieć stałych bywalców, jak i nowych, moto-zwariowanych fanatyków, którzy dojechali na Janówek.” – relacjonuje dalej. 

samochody na zlocie
Zapytany o plany na ten rok, odpowiedział: 
Będzie na pewno więcej takich spontanicznych spotów jak ten sobotni. Chcemy zorganizować także zloty z prawdziwego zdarzenia. W marcu planujemy przejazd wokół masywu Ślęży, kończąc to niespodzianką dla uczestników. Z potwierdzonych imprez to jeszcze „MotoSummer 2K22”, który odbędzie się 11-12 czerwca. W planach jest jeszcze „Raceemet”, czyli zlot na którym odbędą się profesjonalne wyścigi na 1/4 mili. Taką imprezę organizowaliśmy na oleśnickim lotnisku w 2019 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Marcin nie tylko jest organizatorem wydarzeń integrujących miłośników motoryzacji, ale również sam jest właścicielem BMW E30 z 1991 roku w touringu: szeroka lampa, pakiet M-Technik, felgi BBS 16″, przelotowy wydech końcowy. Lakier zewnętrzny w kolorze Alpinweiss z dekorami Malibu. Uroku dodają żółte tablice rejestracyjne. 

Po widocznej frekwencji na tym wydarzeniu widać, że przez okres zimowy brakowało takich spontanicznych spotkań. Można się spodziewać, że gdy tylko pogoda na to będzie pozwalać, coraz więcej miłośników motoryzacji zacznie wyjeżdżać swoimi pojazdami z garaży.

Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych spotów z „Pod Milą”, polubcie ich profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Fot. Justyna Magierło i SK. Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Milion kilometrów Volkswagenem Polo 1.4 TDI

Polo czwartej generacji pana Sławomira zostało kupione 26 kwietnia 2004 r. w salonie Volkswagena w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód, początkowo zarejestrowany jako ciężarowy, był używany w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Bardzo często zdarzało się, że na liczniku Polo przybywało po 15 – 20 tys. km. miesięcznie. Po odbyciu „służby” w firmie auto przerejestrowano…

Das e-Auto – e-Up vs. e-Golf [archiwum 2015]

Mieszkasz w wielkim mieście, szukasz ekonomicznego środka transportu? Rzuć okiem na Volkswageny z napędem elektrycznym! Może warto poszukać na rynku wtórnym? Przypominamy Wam porównanie dwóch elektrowozów z Wolfsburga z 2015 roku. (więcej…)