Mocny początek Hołka w Dakarze 2024! - Trends Magazines

Mocny początek Hołka w Dakarze 2024!

Hołowczyc i Mini X-Raid w Rajdzie Dakar 2024

Oficjalnie rozpoczął się 46 Rajd Dakar. Zawodnicy do pokonania mieli, krótki jak na dakarowe standardy prolog o długości 28 kilometrów. Hołowczyc z Kurzeją zameldowali się na szóstym miejscu. To bardzo dobry początek polskiego duetu.

Pierwsza dziesiątka zawodników ma prawo wyboru miejsca startowego do kolejnego 414-kilometrowego odcinka. Najszybszy w prologu okazał się Mattias Ekstrom i Emil Bergkvist w Audi, drugi był Seth Quintero i Dennis Zenza z Toyoty a trzeci Sebastien Loeb i Fabian Lurquin startujący Hunterem przygotowanym przez Prodrive.

Hołek tuż po mecie prologu podsumował:

Przed startem moje pierwsze odczucie było takie, że byłem na Dakarze osiem lat temu, to było jeszcze w Ameryce Południowej i znów tu jestem! Wróciłem po ośmiu latach i czuję się świetnie, jesteśmy silni, samochód jest dobry, więc wszystko jest możliwe. Jesteśmy gotowi do walki – szósta pozycja na prologu jest dobra, ponieważ jutro będziemy piąci na drodze, co jest ważne, aby utrzymać dobre tempo i prędkość.

W czasie prologu, jechałem spokojnie, bez ryzyka, samochód spisywał się dobrze. Poważna robota do zrobienia zaczyna się następnego dnia –  mamy do przejechania ponad 400 kilometrów odcinka i na tym mentalnie się skupiamy. Kluczowym elementem będzie nawigacja, więc Łukasz będzie miał wiele do zrobienia. Pamiętam, jak wiele trudnych miejsc było w Marco, nie było łatwo znaleźć właściwą drogę. Musimy utrzymać się na drodze, niezależnie od tego co to oznacza na Dakarze. Ciśniemy!

Hołowczyc i Mini X-Raid na starcie Rajdu Dakar 2024

Wyniki prologu Dakar 2024:

  1. Mattias Ekstrom / Emil Bergkvist Audi RS Q e-tron E2
    2. Seth Quintero / Dennis Toyota GR DKR Hilux +22 s
    3. Sebastien Loeb / Fabian Lurquin BRX Hunter T1+ +38 s
    4. Marcos Baumgart / Kleber Cincea Hunter T1+ +38 s
    5. Cristian Baumgart / Alberto Andreotti Hunter T1+ +43 s
    6. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja Mini John Cooper Works Rally Plus +43 s
    7. Stephane Peterhansel / Edouard Boulanger Audi RS Q e-tron E2 +44 s
    8. Lionel Baud / Lucie Baud Toyota Hilux +46 s
    9. Martin Prokop / Viktor Chytka Ford Raptor RS Cross Country +48 s
    10. Brian Baragwanath / Leonard Cremer Century CR7-T +54 s

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

500 KM w BMW E36 to za mało!

W 2014 roku na  łamach BMW TRENDS prezentowaliśmy E36 z 500-konnym silnikiem Toyoty Supry. Właściciel samochodu, Leszek, przerobił swój wóz, aby mógł się nim ścigać z teoretycznie dużo szybszymi autami. Z powodzeniem ucierał nosa kolejnym przeciwnikom, poruszającym się choćby M3, M5 czy M6. Zadowolenie z wygranych wyścigów trwało jednak do czasu, gdy okazało się, że…

BMW_X3_F25

Używane BMW X3 F25 (2010–2017) – opinie, wady i zalety

Używane BMW X3 drugiej generacji (F25) można kupić za równowartość nowego, dobrze wyposażonego auta miejskiego. To kusząca propozycja, jednak nie można zapominać o kosztach utrzymania i możliwych awariach. Używane BMW X3 - Trochę historii Po doskonale przyjętej przez rynek pierwszej X5 (od 1999 roku) BMW poszło za ciosem i w 2003 roku zaprezentowało o rozmiar…