Milion elektrycznych BMW i najnowsza hybryda X5- BIZNES - Trends Magazines
21 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Milion elektrycznych BMW i najnowsza hybryda X5- BIZNES

Koncern BMW planuje wprowadzić na światowy rynek milion samochodów zelektryfikowanych (elektrycznych i hybryd) do końca 2021 roku. Obecnie sprzedaż w tym segmencie rynku stale rośnie. Raporty firmy pokazują, że w Październiku 2019 koncern odnotował 8.6% wzrost i sprzedał 14.182 zelektryfikowanych pojazdów. Grupa BMW planuje wprowadzić do oferty 25 zelektryfikowanych modeli do końca 2023 r., z czego ponad połowa będzie w pełni elektryczna. Jedną z ciekawszych propozycji jest obecnie BMW X5 xDrive45e.

Układ napędowy tego X5 składa się z 3-litrowego 6-cylindrowego rzędowego silnika o pojemności 3,0 i mocy 210 kW / 286 KM z obecnej rodziny napędów BMW EfficientDynamics i czwartej generacji technologii BMW eDrive. Silnik elektryczny o mocy 83 kW / 113 KM, akumulator litowo-jonowy o zwiększonej zawartości energii do 24,0 kWh oraz udoskonalona elektronika do inteligentnego zarządzania energią zapewniają wyjątkową wydajność hybrydowego systemu BMW X5 xDrive45e. Obydwie jednostki napędowe razem wytwarzają moc 290 kW / 394 KM i maksymalny moment obrotowy 600 Nm. Silnik spalinowy i silnik elektryczny dostarczają moc do 8-stopniowej skrzyni Steptronic najnowszej generacji oraz inteligentnego układu napędowego na wszystkie koła BMW xDrive.

  

Podobne

BMW M2 CS, czy to prawdziwy “homologation special”? – PREZENTACJA

Nowe BMW M2 CS to pierwszy ekskluzywny i limitowany model specjalny BMW M GmbH w klasie samochodów kompaktowych premium. Ten wyczynowy model pozycjonowany jest powyżej BMW M2 Competition i stanowi kontynuację historii sukcesu modeli BMW M3 CS i BMW M4 CS. Jest to baza dla BMW M2 CS Racing, nowego podstawowego modelu BMW M Motorsport oferowanego od…