Manhart MHX3 650 - gdy X3 M to za mało - Trends Magazines

Manhart MHX3 650 – gdy X3 M to za mało

Manhart MHX3 650

Już seryjne BMW X3 M Competition nie narzeka na brak mocy i osiągów, ale zawsze może być lepiej, prawda? Do takiego wniosku doszedł Manhart i stworzył potężny model na bazie popularnego SUVa. Oto Manhart MHX3 650. 

Wielu klientom seryjne 510 KM i 650 Nm może nie wystarczyć, dlatego mogą teraz zwrócić się do niemieckiego tunera o pomoc w poprawie osiągów. Manhart MHX3 650 oznacza podwójnie doładowany 3,0-litrowy silnik R6, a po zamontowaniu pomocniczej jednostki sterującej MHtronic przekazuje do układu napędowego nie mniej niż 650 KM i maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Przepływ spalin i dźwięk MHX3 650 udoskonala układ wydechowy ze stali nierdzewnej z aktywnymi zaworami, który jest połączony ze sportowymi rurami spustowymi wyposażonymi w 200-ogniwowe katalizatory HJS i kończy się czterema rurami wydechowymi o średnicy 100 milimetrów. 

Nowe BMW X3 – teraz z zupełnie nową wersją

Manhart MHX3 650 to też zmiany stylistyczne

Oczywiście większa moc musi też wyróżniać się na ulicy, dlatego niemiecki tuner pomyślał też o zmianach stylistycznych. Przedni spoiler i boczne listwy progowe, a także spojler dachowy i tylny dyfuzor mienią się typowym wzorem dla włókna węglowego. Manhart tym razem zrezygnował z akcentów w stylu „złote, a skromne”, a w modelu MHX3 postawił na srebro na ciemnoniebieskim tle.

Felgi mają rozmiar 9,0×22 i 10,5×22, z oponami 255/35 R22 z przodu i 295/30 R22 z tyłu. Koła kryją duże zaciski fabrycznie montowanego układu hamulcowego, które pomalowano jaskrawym lakierem. Sprężyny obniżające firmy H&R zapewniają obniżenie samochodu o około 30 milimetrów, co zapewnia znacznie lepszą dynamikę pokonywania zakrętów.

Części z włókna węglowego można również znaleźć w kokpicie MHX3 650 – oprócz kierownicy z gamy BMW M Performance,
zamontowano też karbonowe łopatki zmiany biegów. 

Manhart MHX3 650 kosztuje… nie wiadomo ile, ponieważ każda modyfikacja jest ustalana indywidualnie. 

>>> Jak wam się podoba Manhart MHX3 650? Dajcie znać na forum BMW Klub Polska. <<<

Manhart MHX3 600 – najmocniejsze X3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M4 CS. Umiarkowanie ostre

Mniej jadowite i tańsze od flagowego M4 GTS, ale zauważalnie szybsze od M4 z pakietem Competition. Debiutujące w Szanghaju M4 CS wypełniło lukę w ofercie BMW. Przygotowano je z myślą o kierowcach oczekujących czegoś więcej... Limitowane wersje sportowych BMW zawsze cieszyły się wzięciem. Zaprezentowane w 2015 r. BMW M4 GTS wyprzedano w ciągu kilku tygodni.…

Audi tylko dla dorosłych

Zrobiłeś karierę, a Twoja latorośl właśnie opuściła gniazdo. Czy życie znowu będzie przypominać czasy studenckie? Oby nie, bo zasługujesz na lepsze auto. Co powiesz na gustowne Audi A5 Coupé 40 TDI Quattro S Line? Zapraszamy na test. Skrojone jak dobry garnitur Zakupy w Audi to proces, który przypomina zamawianie garnituru na legendarnej ulicy Savile Row…