Lamborghini prowadzi badania w kosmosie - CIEKAWOSTKI - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
5 marca 2021

Lamborghini prowadzi badania w kosmosie – CIEKAWOSTKI

2 listopada rakieta rakieta Northrop Grumman Antares ma wystartować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), niosąc ze sobą serię materiałów kompozytowych wyprodukowanych przez Automobili Lamborghini. Cel to analiza reakcji pięciu różnych materiałów kompozytowych produkowanych przez Lamborghini na ekstremalne naprężenia wywołane przez środowisko kosmiczne, w świetle przyszłych zastosowań w samochodach Sant’Agata Bolognese i w medycynie. Są to wspólne badania zaawansowanych materiałów kompozytowych z włókna węglowego zainicjowane dwa lata temu przez Automobili Lamborghini i Houston Methodist Research Institute.

Pięć próbek włókna węglowego wybranych do eksperymentu wykorzystuje niektóre z najbardziej innowacyjnych obecnie dostępnych technologii. 

Na pokładzie ISS przez okres sześciu miesięcy materiały będą poddawane nie tylko ekstremalnym cyklom termicznym od -40 do + 200 stopni celsjusza, ale także ogromnym dawkom promieniowania ultrafioletowego, promieni gamma i innym próbom.

Pod koniec misji próbki zostaną zwrócone na Ziemię i poddane wspólnym testom przeprowadzonym przez Automobili Lamborghini i Houston Methodist Research Institute.

Podobne

Jak powstaje skrzynia biegów?

Mówiąc i pisząc o samochodach, ekscytujemy się silnikami, zawieszeniami czy pokładową elektroniką. Kluczowym, acz po macoszemu traktowanym komponentem jest skrzynia biegów. Okazuje się, że nawet proces jej produkcji jest na swój sposób fascynujący. W 2019 r. należąca do Volkswagena fabryka w Barcelonie rozpocznie produkcję MQ281 – sześciobiegowej, manualnej przekładni, którą opracowano z myślą o samochodach…

Tarcze i klocki: hamulce seryjne czy tuningowe? Co wybrać?

Jeśli ktoś szuka bezwzględnie najlepszych klocków i tarcz hamulcowych, powinien dać sobie spokój i nie tracić czasu. Ideał świetnie sprawdzający się we wszystkich warunkach nie istnieje. Większość seryjnych kompletów hamulcowych tarcza + klocki jest zawsze rozwiązaniem kompromisowym, które zdaje egzamin we wszystkich możliwych warunkach. Rozwiązania tuningowe mają dla odmiany przeznaczenie specjalistyczne – wzorowo sprawdzają się…