Lamborghini prowadzi badania w kosmosie - CIEKAWOSTKI - Trends Magazines

Lamborghini prowadzi badania w kosmosie – CIEKAWOSTKI

2 listopada rakieta rakieta Northrop Grumman Antares ma wystartować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), niosąc ze sobą serię materiałów kompozytowych wyprodukowanych przez Automobili Lamborghini. Cel to analiza reakcji pięciu różnych materiałów kompozytowych produkowanych przez Lamborghini na ekstremalne naprężenia wywołane przez środowisko kosmiczne, w świetle przyszłych zastosowań w samochodach Sant’Agata Bolognese i w medycynie. Są to wspólne badania zaawansowanych materiałów kompozytowych z włókna węglowego zainicjowane dwa lata temu przez Automobili Lamborghini i Houston Methodist Research Institute.

Pięć próbek włókna węglowego wybranych do eksperymentu wykorzystuje niektóre z najbardziej innowacyjnych obecnie dostępnych technologii. 

Na pokładzie ISS przez okres sześciu miesięcy materiały będą poddawane nie tylko ekstremalnym cyklom termicznym od -40 do + 200 stopni celsjusza, ale także ogromnym dawkom promieniowania ultrafioletowego, promieni gamma i innym próbom.

Pod koniec misji próbki zostaną zwrócone na Ziemię i poddane wspólnym testom przeprowadzonym przez Automobili Lamborghini i Houston Methodist Research Institute.

Podobne

Tuning VW Garbus 1302 V8 widok z boku

Potwór ze Słowacji, czyli VW Garbus 1302, 3.5 V8

Podobno mocy i pojemności nigdy nie za dużo. Z takiego założenia wyszedł Jan, który spektakularnie przebudował poczciwego Garbusa.   Sercem Garbusa jest czterocylindrowy bokser o stosunkowo małej pojemności. Korzystając z elementów przeznaczonych do Transportera czy wybranych modeli Porsche można powiększyć jednostkę, zachowując jej charakter – dźwięk oraz powietrzno-olejowe chłodzenie. Można też wybrać inny sposób, na co zdecydował się Jan,…

VW_Polo_9N

Ten VW Polo robi wrażenie na każdym

C4 to nazwa plastycznej mieszaniny wybuchowej oraz oznaczenie Chevroleta Corvette produkowanego w latach 1984 ‒ 1996. Z tej właśnie generacji „korwety” pochodzą felgi zastosowane w należącym do Łukasza Polo 9N. Spasowanie koła z błotnikiem w niebieskim aucie jest zaś wynikiem zastosowania „powietrznego” zawieszenia, czyli air-ride. Wynikiem tego połączenia jest projekt, który kojarzy się z angielskim…