200 ładowarek w całym kraju- Volkswagen jest partnerem - Trends Magazines

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

VW_prenu
BMW_prenu
previous arrow
next arrow

200 ładowarek w całym kraju- Volkswagen jest partnerem

VW eUP! ładowanie

Volkswagen, Tesco i Pod Point połączyły siły, aby zbudować największą bezpłatną sieć ładowania dla pojazdów elektrycznych (EV) w całej Wielkiej Brytanii.

Od 18 miesięcy powstaje sieć ładowarek przy sklepach Tesco na terenie całej Wielkiej Brytanii. To inwestycja trzech partnerów, która dotarła właśnie do dwusetnego sklepu, gdzie montowane są ładowarki. Są to cztery punkty ładowania w hipermarkecie Tesco w Chester.

Ile to prądu?

W ciągu ostatnich 18 miesięcy punkty ładowania w Wielkiej Brytanii były używane 150 000 razy przez właścicieli pojazdów elektrycznych wszystkich marek – zapełniając ich akumulatory prądem o łącznej mocy 669 megawatów. To wystarczy, aby zasilić 1,3 miliona domów na godzinę lub 55 750 domów przez 24 godziny.

Oszczędność CO2

Szacuje się również, że kierowcy pojazdów elektrycznych korzystający z punktów ładowania zaoszczędzili 374 391 kg emisji CO2 z rury wydechowej – co stanowi równowartość ponad 1,8 miliona mil przejechanych przez przeciętny nowy samochód.

A w Polsce?

Brytyjska sieć sklepów Tesco obecnie zawęża swoje działania na terenie Polski dlatego niestety podobna współpraca na terenie naszego kraju jest wielce nieprawdopodobna. Miejmy nadzieję, że na wysokości zadania stanie niemiecki Lidl lub portugalska Biedronka- byłoby to ogromnym krokiem naprzód dla elektryfikacji samochodów w naszym kraju.

VW-Passat-GTE-ładowanie

Podobne

Naprawa elektryków tańsza niż aut benzynowych

Według raportu, stworzonego przez amerykańską firmę analityczną "We Predict", utrzymanie samochodu z napędem elektrycznym jest tańsze, niż odpowiednika z silnikiem spalinowym.  Badania objęły aż 13 milionów pojazdów, spośród 400 różnych modeli. Wyniki opierają się na aż 65 milionach zleceń serwisowych o łącznej wartości ponad 7,7 miliarda dolarów w częściach i 9,5 miliarda dolarów w robociźnie.…

Man making barbeque

Jaki grill wybrać?

Sezon grillowy nadchodzi wielkimi krokami, dlatego już teraz warto zastanowić się, jaki sprzęt będzie nam służył podczas biesiad w ogrodzie w gronie najbliższych. Trzeba przyznać, że producenci oferują mnóstwo rozwiązań, a grille można dobierać wedle indywidualnych preferencji. Przedstawiamy te, które cieszą się największą popularnością. Grill węglowy Grill na węgiel jest tradycyjnym sprzętem, którego nie może…