Kustomowy weekend w Stolicy Dolnego Śląska - Trends Magazines

Kustomowy weekend w Stolicy Dolnego Śląska

W dniach 5-6 marca 2022 we Wrocławiu, w Hali Stulecia, odbędzie się jeden z większych festiwali motoryzacyjnych w Polsce w 2022 roku – „Kustomhead”.

Będzie to wydarzenie dla miłośników amerykańskiej motoryzacji, stylu życia i kulturze Hot Rod sięgającej końca lat 40. XX wieku. A to wszystko na 5000 m2 w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Dolnego Śląska.

Organizatorzy, tj. „Kustom Konwent” i „Loud Production” mają duże doświadczenie w przygotowywaniu tego typu wydarzeń, więc można oczekiwać „eventu” na wysokim poziomie. Wiele osób zapewne zna „Kustom Konwent”, który cyklicznie odbywa się we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zobaczymy wystawę ok. 50 zabytkowych samochodów amerykańskich. Oprócz tego zostanie zaprezentowanych ok. 60 motocykli i ok. 40 rowerów w kustomowym stylu.


Jednymi z ciekawszych pojazdów będą: Chevy Hardtop z 1953 roku, Volksrod z 1968 roku, Ford Roaster z 1930 roku czy nawet air-cooled Garbus z 1973 roku oraz kustomowe motocykle, ale także seryjne po modyfikacjach, takie jak Harley Davidson Ironrose z 1982 roku.
Przez cały czas będą odbywać się pokazy artystów kustom kulture: pinstriping, hand lettering, aerograf. Towarzyszyć temu będzie „Tattoo Show”, które odbywa się w stolicy Dolnego Śląska regularnie.

Na miejscu poczujemy amerykański klimat także za sprawą koncertów na żywo. Usłyszymy brzmienie rockability i mocnego rocka. Nie może także zabraknąć stylowych i uśmiechniętych dziewczyn z „Pin-Up Poland”, które przygotowały cykl warsztatów takich jak: pozowanie do zdjęć pin-up/retro czy wiązanie chust i turbanów. W tej strefie będzie można także poddać się stylizacji jak i kupić oryginalne stylowe dodatki.


Dla najmłodszych przewidziana jest atrakcja w postaci Skate Mini Ramp, gdzie milusińscy będą mogli popróbować swoich sił.
Nie zabraknie także stoisk wystawców, którzy zaprezentują swoje bardziej i mniej kustomowe produkty. Na miejscu będzie ich przeszło 70. Na miejscu zaopatrzymy się między innymi: w płyty winylowe, wyroby ze skóry, gadżety motoryzacyjne, a także odzież i dodatki.

Podczas festiwalu na pewno zasmakujemy specjalności w stylu amerykańskim i napijemy się rzemieślniczego piwa. Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się 13-14 sierpnia 2022 na terenie Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu przy ul. Hubskiej.

Fot. Łukasz Rawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Tuning-VW-Bora-widok z tyłu

Subtelny tuning Bory

Auto widoczne na zdjęciach ściągnął do Polski wyłącznie w celach zarobkowych prywatny importer. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności był znajomym kuzyna obecnego właściciela samochodu, dzięki czemu Bora trafiła we właściwe ręce. Auto dalece odbiegało od oryginału. Niemiecki użytkownik zadbał o to, aby różniło się od przeciętnych czterech kółek. Jednak zestawienie z sobą niskiego i dość sztywnego zawieszenia…

Spot klasyków w Odolanowie – fotoreportaż

Rozpoczął się sezon weekendowych imprez motoryzacyjnych. Każdy zapalony fan zlotów i rajdów korzysta już z naszego KALENDARZA, dzięki czemu nie przegapi żadnego wydarzenia. Jednym z minionych był Biało-czerwony spot klasyków w Odolanowie, który odbył się 8 czerwca. Wybraliśmy się tam wraz z ekipą Klasyczna Strefa Wrocław. Perełki PRL-U i nie tylko Na zlocie przetwarzały pojazdy z czasów…