Kultowe Essen Motor Show wspiera "elektryki" - Trends Magazines

Kultowe Essen Motor Show wspiera „elektryki”

Najważniejszym wydarzeniem tuningowym w naszej części globu są targi Essen Motor Show. Tamtejsze ekspozycje pozwalają poznać bieżące, jak i nadchodzące trendy. Za dużą niespodziankę trudno więc uznać pojawienie się sporej ekspozycji z samochodami elektrycznymi. Zostaną w niej zaprezentowane wszystkie rozwiązania w tym zakresie.

Firmy eShare.one i RUHRAUTOe zaprezentują rozwiązania carsharingowe, czyli aut wypożyczanych dosłownie na minuty i otwieranych aplikacjami, które odpowiadają również za naliczanie opłat. W taki sposób można cieszyć się w Niemczech nawet słynnymi autami marki Tesla, które w absolutnej ciszy rwą z miejsca niczym pełnokrwiste samochody sportowe.

W zakresie bardzo szybkich aut elektrycznych dużo do powiedzenia ma również w BMW. W Essen zostaną zaprezentowane modele 225xe, i8 oraz odświeżone i3 w usportowionej wersji i3s. Poza pakietem stylistycznym, utwardzonym zawieszeniem BMW i3s otrzymuje silnik wzmocniony ze 170 do 184 KM, co w połączeniu ze zmianami pozwalającymi na wysłanie do jednostki napędowej większych porcji prądu skróciło czas rozpędzania do 100 km/h z 7,3 s do zaledwie 6,9 s! Na jednym ładowaniu BMW i3s jest w stanie przejechać ok. 200 km. W codziennej eksploatacji mało komu potrzebny jest większy zasięg.

Uzupełnieniem wystawy w hali 3 będą samochody elektrycznie i hybrydy marek Hyundai, Kia, Nissan, Opel, Smart, Renault i Toyota, jak również stacje ładowania, bez których elektryczna motoryzacja jest pozbawiona racji bytu.

fot. Essen Motor Show

Podobne

BMW_Z4_Coupé_tuning_Liberty_Walk

BMW Coupé w japońskim stylu LB- TUNING

Liberty Walk Performance zajęło się BMW serii 4 Coupé. Japoński tuner przygotował rozbudowany pakiet aerodynamiczny, który upodabnia „czwórkę” do aut znanych z mistrzostw DTM. Body kit o wartości 13.500 dolarów składa się z przedniego i tylnego zderzaka, nakładek na progi, spojlera klapy bagażnika oraz poszerzeń błotników. Ostatnie z wymienionych mają kluczowy wpływ na wygląd serii…

Używane BMW E28 M5 (1984-1988). Zalety, wady i typowe usterki (cz. 1/5)

Najszybsza limuzyna świata, czyli BMW M5, ma długą i barwną historię. Na zakup pachnącego nowością auta mogą pozwolić sobie nieliczni. Używane egzemplarze kosztują ułamek początkowej ceny. O czym warto pamiętać? Nasz poradnik zaczynamy od odcinka o używanym BMW E28 M5. Samochód zadebiutował w 1984 roku na salonie w Amsterdamie. Był owocem eksperymentu przeprowadzonego przez BMW…