Kto sprzedaje najwięcej EV? Europa i świat- TOP 10 - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Kto sprzedaje najwięcej EV? Europa i świat- TOP 10

Top 10 Europa:

 1. Tesla
 2. BMW
 3. Renault
 4. Mitsubishi
 5. Hyundai
 6. Nissan
 7. KIA
 8. VW
 9. Volvo
 10. Audi

W Europie dominuje Tesla. Na drugim miejscu jest BMW (Mini na 11 pozycji). Na ostatnim miejscu podium jest francuski Renault. Volkswagen na dość odległym miejscu 8 za Japonią i Koreą. Audi zamyka Top 10.

Top 10 świat:

 1. Tesla
 2. BYD
 3. BMW
 4. Beijing Auto
 5. VW
 6. Nissan
 7. Hyundai
 8. Roewe
 9. Kia
 10. Renault

Świat również należy do Tesli. Udział amerykańskiej firmy w tym zestawieniu jest tym bardziej imponujący, że stawia czoła całej wschodnioazjatyckiej konkurencji. Ostatnie miejsce “na pudle” należy do BMW, co jest ogromnym sukcesem niemieckiej marki. Volkswagen znajduje się na wysokiej 5 pozycji, co oznacza że marka ma większy udział w rynku poza Europą. Ostatnie miejsce w Top 10 przypada francuskiej marce Renault.

 

Prezentujemy dane z Październikowego raportu IHS Markit New Registrations BEV+PHEV Jan – Sept 2019 dotyczącego samochodów osobowych o typach zasilania: Electric, Electric w. REX, Electric w/o REX, PHEV Diesel and PHEV Petrol.

Źródło: press.bmwgroup.com

Podobne

Perfekcyjny VW Arteon 2.0 TDI Bi-Turbo 4 Motion R-line

Arteon gościł już na naszych łamach w najmocniejszej benzynowej wersji. Teraz czas na najmocniejszego podwójnie doładowanego diesla w wersji wyposażenia R-line. Jak wypada to połączenie? Perfekcyjnie!  Arteon jaki jest, każdy widzi. To stylistyczna perła w koronie koncernu z Wolfsburga. W jego przypadku styliści najwyraźniej porzucili założenia o projektowaniu zachowawczych samochodów i pozwolili sobie na znacznie…

VW Touareg I V10 TDI i VW Touareg III V8 TDI stojące przodem

Touareg TDI – V8 czy V10? Który wybrać?

750 Nm to wręcz powalająca wartość. Takim momentem obrotowym mógł pochwalić się już kilkanaście lat temu Volkswagen Touareg. Trzecia generacja topowego niemieckiego SUV-a może zaoferować jeszcze wyższe wartości. 900 Nm budzi uznanie. Pierwszy Touareg Gdy w 2002 roku niemiecki gigant motoryzacyjny zaprezentował pierwszego Touarega, w motoryzacyjnym świecie zawrzało. Producent aut dla ludu nigdy wcześniej nie miał w ofercie tak luksusowego…