BMW Art Car Collection w Warszawie - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

BMW Art Car Collection w Warszawie

Mieliście okazję zobaczyć już BMW Art Car Collection w Warszawie?

Na skwerze tuż przy pomniku Syreny na warszawskich Bulwarach Wiślanych, od 15 do 30 czerwca, podziwiać można wyjątkowe modele BMW z kolekcji BMW Art Cars. Zamknięte w szklanych gablotach, cztery dzieła sztuki, zdobione przez artystów takich jak: Roy Lichtenstein, Andy Warhol, A. R. Penck i Sandro Chia, przyciągają nie tylko pasjonatów marki czy miłośników sztuki, ale także tłumy przypadkowych turystów.

Nie bez powodu. Koncepcyjne, sportowe modele, w tym 480-konna ikona motorsportu – BMW M1, które brało udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wyścigowe 320i z 1977 roku, BMW Z1 ozdobione tajemniczymi hieroglifami czy BMW E36 z ludzkimi twarzami na karoserii. Wszystkie te modele są jak kapsuła w czasie, łączą historię motoryzacji, sportu i sztuki.

Zachęcamy do tego, by zajrzeć w to miejsce – nie wiadomo kiedy będzie kolejna taka okazja!
Szczegóły TUTAJ.

Fot. Jacek Franas

Podobne

Stare BMW za ponad 700.000 zł. – GIEŁDA

165 tys. Euro. To cena, za którą niemiecki tuner MANHART proponuje Alpinę B6S. To najbardziej wyjątkowa odmiana Alpiny na bazie E30 dodatkowo po renowacji i tuningu MANHART. B6S powstała w 61 egzemplarzach i była budowana w oparciu o nadwozie BMW E30 M3. Ten egzemplarz nie jest dla purystów, ponieważ nie posiada oryginalnego wolnossącego silnika o pojemności 3,5…