Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości - BMW 328 Hommage - Trends Magazines

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości – BMW 328 Hommage

BMW 328 Hommage hero car

Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, prezentując wizjonerski potencjał ich twórców.

Zaprenumeruj już dziś. BMW Trends

Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Auta studyjne spełniają też szereg ważnych funkcji; niektóre prezentują potencjał stylistyczny marki, inne pomagają opracować i zaimplementować nowe technologie lub stworzyć ostateczny kształt przyszłego modelu produkcyjnego.

BMW 328 Hommage
BMW 328 Hommage (05/2011)

BMW 328 Hommage (2011)

BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby wyglądać BMW 328, gdyby zostało zbudowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

BMW 328 Hommage hero car
BMW 328 Hommage (05/2011)

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość

Nadwozie i wnętrze BMW 328 Hommage zostało w dużej mierze wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP). Materiał ten oferuje najlepsze połączenie niskiej wagi i wysokiej sztywności – jest dużo lżejszy od aluminium i o wiele bardziej od niego wytrzymały. Ekskluzywne aluminiowe nadwozie, oferowane zarówno z matowym, jak i błyszczącym czarnym wykończeniem oraz elementami skórzanymi, łączy się z wnętrzem BMW 328 Hommage wykonanym z CFRP, co doskonale uwidacznia charakter prawdziwego sportowego roadstera sprzed lat.

Podobne

Pisz, Antonow i Sawicki – podium I rundy Rallysprint Challenge

Sezon Rallysprint Challenge rozpoczął się w dniach 29/30 marca zawodami w Zegrzu Pomorskim. Jest to chyba jedyne w Polsce byłe lotnisko, które ma taki rajdowy klimat – ślepe i długie zakręty z naniesionym rajdowym syfem, leśne asfaltowe drogi z blisko rosnącymi drzewami oraz szybsze i szersze partie, gdzie można nieco odetchnąć. W piątek odbył się trening, którego trasa…