Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości - BMW 328 Hommage - Trends Magazines
21 czerwca 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości – BMW 328 Hommage

BMW 328 Hommage hero car

Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, prezentując wizjonerski potencjał ich twórców.

Zaprenumeruj już dziś. BMW Trends

Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Auta studyjne spełniają też szereg ważnych funkcji; niektóre prezentują potencjał stylistyczny marki, inne pomagają opracować i zaimplementować nowe technologie lub stworzyć ostateczny kształt przyszłego modelu produkcyjnego.

BMW 328 Hommage
BMW 328 Hommage (05/2011)

BMW 328 Hommage (2011)

BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby wyglądać BMW 328, gdyby zostało zbudowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

BMW 328 Hommage hero car
BMW 328 Hommage (05/2011)

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość

Nadwozie i wnętrze BMW 328 Hommage zostało w dużej mierze wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP). Materiał ten oferuje najlepsze połączenie niskiej wagi i wysokiej sztywności – jest dużo lżejszy od aluminium i o wiele bardziej od niego wytrzymały. Ekskluzywne aluminiowe nadwozie, oferowane zarówno z matowym, jak i błyszczącym czarnym wykończeniem oraz elementami skórzanymi, łączy się z wnętrzem BMW 328 Hommage wykonanym z CFRP, co doskonale uwidacznia charakter prawdziwego sportowego roadstera sprzed lat.

Podobne

Prowokacyjne BMW E34 M5

Dla jednego z bohaterów filmu „Chłopaki nie płaczą” niezwykle ważny był brak "s" w nazwisku. Jednak w świecie BMW mile widziane są litera "s" na początku oznaczenia silnika i numer VIN rozpoczynający się od kodu WBS. Należące do Rafała E34 z 1992 roku budzi emocje, choć ma tylko jeden z tych charakterystycznych dla aut M…

Tuning VW Golf 2 widok z boku

Zadziorny VW Golf 2 z silnikiem z Passata

Dla wielu z nas, pasjonatów motoryzacji, założenie rodziny, narodziny dziecka, budowa domu oznaczają koniec zabaw z mało rozsądnymi autami i tuningiem. Jednak nie zawsze musi tak być. Idealnym przykładem jest historia Szymona i jego Golfa 2. Auto znalazło się w rodzinie w 2002 roku. Po dziesięciu latach zostało przekazane Szymonowi przez ojca. Nie można wyobrazić…