Kolejny rekord VW ID. R - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Kolejny rekord VW ID. R

idr_vw_tianmen_rekord

7: 38.585 minut to nowy rekord trasy o długości 10,906 km wiodącej do chińskiej Niebiańskiej Bramy. Romain Dumas i jego w pełni elektryczny Volkswagen ID.R dorzucili kolejny rekord do swej kolekcji.

Romain Dumas (F) uprzejechał 99 ciasnych zakrętów na górskiej drodze Tianmen w 7: 38,585 minut – szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. ID.R posiada obecnie rekordy na Pikes Peak (USA) i na Goodwood Festival of Speed (GB), rekord okrążeń elektrycznych na Nürburgring-Nordschleife (D), a teraz najszybszy czas wjazdu na górę Tianmen w Chiny. ID.R jest ambasadorem sportów motorowych dla nowej, w pełni elektrycznej gamy pojazdów Volkswagena, ID. rodzina, z której pierwsza – ID.3 – będzie miała światową premierę 10 września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

idr_vw_tianmen_rekord

– Nowy rekord na naprawdę spektakularnej drodze – Volkswagen i ID.R po raz kolejny pokazały, do czego zdolna jest dziś elektromobilność przyszłości – powiedział Ralf Brandstätter, dyrektor operacyjny marki Volkswagen Passenger Cars. – Nie tylko udowodniono, że samochody elektryczne, takie jak ID.R, mogą pobić ustanowione rekordy i ustanowić nowe standardy, ale ID.R pokazuje również, jak emocjonalna i ekscytująca jest mobilność przyszłości.

ID.R Tianmen Mountain 2019

„Tianmen Shan Big Gate Road” na górze Tianmen to prawdziwy test. Romain Dumas podszedł do niego z szacunkiem i odwagą, w tym do „90 Challenge China” i „Heaven’s Gate” – 13,5-metrowego naturalnego łuku. Zakrętów, niektóre o promieniu zaledwie sześciu metrów, a następnie krótkie sprinty, szybkie kręte odcinki o prędkości do 230 km / h oraz ostre manewry hamowania w bardzo wąskich tunelach – Dumas znakomicie pokonał te ekstremalne wyzwania dla każdego kierowcy, ustawienie nowy oficjalny rekord w tym procesie.

idr_vw_tianmen_rekord

ID.R napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 680 KM, przenoszącymi napęd na specjalnie zaprojektowane opony Bridgestone Potenza.


Zamów prenumeratę

Chińska góra Tianmen, około 1300 kilometrów w linii prostej od stolicy Pekinu, jest gospodarzem jednej z najbardziej spektakularnych dróg na świecie: Tianmen Shan Big Gate Road w pobliżu miasta Zhangjiajie. Dzięki 99 zakrętom wspina się na wysokości około 1100 metrów.

Podobne

VW T1 z silnikiem z Bentley’a!

Chyba każdy kocha Bullika. Nielaeżnie od wersji nadwoziowej widok wielkiego logo VW na froncie klasycznego busa jest dziś równie piękny, co kiedyś. Wizja mocy Tuningblog.eu przygotował render swojej wizji T1. Auto wygląda jak bolid F1, na którym ktoś osadził nadwozie Volkswagena! Z tyłu busa znajduje się silnik Volkswagena W12 turbo o mocy 650 KM. Taka…

Bezemisyjne taksówki Volkswagena

Podczas Europejskich Targów Taksówkarskich w Kolonii Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawił innowacyjne modele przeznaczone do komercyjnego przewozu osób. Wyposażone w wyłącznie elektryczny napęd ABT e-Caddy Maxi oraz ABT e-Caravelle to pojazdy łączące wszechstronność z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie napędu. ABT e-Caddy Maxi Taxi Bezemisyjną taksówkę opracowano wspólnie z firmą ABT e-Line GmbH. Model ten bazuje na…