Kierowca BMW na podium niechlubnego rankingu. Raport ITD z fotoradarów. - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Kierowca BMW na podium niechlubnego rankingu. Raport ITD z fotoradarów.

ITD opublikowało raport z kamer. Aż 855 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W Top 3 jest również mandat dla kierującego BMW.

32% – o tyle spadła liczba naruszeń w czasie obowiązywania Spec Ustawy. To o 62 tys. wykroczeń mniej.  To zrozumiałe bo np. dane z autostradowych bramek mówiły spadku ruchu w okresie pandemii nawet o 50%. Jest mniej naruszeń, ale więcej rekordów.  Od 14 marca w ciągu miesiąca 514 urządzeń CANARD zarejestrowało prawie 128,4 tys. sytuacji.

Nowy fotoradar rekordzistą

Najwięcej przypadków zarejestrował fotoradar w Szczecinie na ul. Gdańskiej – Basen Górniczy. Miejsce to jest objęte kontrolą dopiero od marca tego roku.  Przez jeden miesiąc urządzenie zarejestrowało ponad 3 tys. przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

Rekordowe przekroczenia prędkości 

  1. 160 na 50- Renault Espace; miejscowość Stołpie
  2. 153 na 50- BMW 5; miejscowość Łopiennik Górny w lubelskim
  3. 151 na 50-Citroen C2; miejscowość Krzywanice 

Te dane szokują (prędkości podane w km/h), dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze oraz zdjęcie nogi z gazu.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: ITD

Podobne

BENTLEY vs pandemia: sprzedaż wzrosła w 2020 roku o 2%

Bentley odnotował najwyższy poziom sprzedaży w swojej 101-letniej historii. Co stoi za sukcesem firmy?  Wzrosty na największych rynkach i w Polsce W ubiegłym roku Bentley cieszył się największą popularnością u amerykańskich klientów, którzy zamówili 3 035 samochodów, co przekłada się na 4% wzrostu w skali rocznej (2019 r: 2913 egz.). Najbardziej imponujący wzrost, bo aż 48-procentowy, marka…