Kierowca BMW na podium niechlubnego rankingu. Raport ITD z fotoradarów. - Trends Magazines

Kierowca BMW na podium niechlubnego rankingu. Raport ITD z fotoradarów.

ITD opublikowało raport z kamer. Aż 855 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W Top 3 jest również mandat dla kierującego BMW.

32% – o tyle spadła liczba naruszeń w czasie obowiązywania Spec Ustawy. To o 62 tys. wykroczeń mniej.  To zrozumiałe bo np. dane z autostradowych bramek mówiły spadku ruchu w okresie pandemii nawet o 50%. Jest mniej naruszeń, ale więcej rekordów.  Od 14 marca w ciągu miesiąca 514 urządzeń CANARD zarejestrowało prawie 128,4 tys. sytuacji.

Nowy fotoradar rekordzistą

Najwięcej przypadków zarejestrował fotoradar w Szczecinie na ul. Gdańskiej – Basen Górniczy. Miejsce to jest objęte kontrolą dopiero od marca tego roku.  Przez jeden miesiąc urządzenie zarejestrowało ponad 3 tys. przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

Rekordowe przekroczenia prędkości 

  1. 160 na 50- Renault Espace; miejscowość Stołpie
  2. 153 na 50- BMW 5; miejscowość Łopiennik Górny w lubelskim
  3. 151 na 50-Citroen C2; miejscowość Krzywanice 

Te dane szokują (prędkości podane w km/h), dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze oraz zdjęcie nogi z gazu.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: ITD

Podobne

BMW Elektryczne 2

Ostra obniżka CO2 w autach BMW

W BMW nadchodzą nowe, ekologiczne czasy. Już całkiem niedługo możemy pożegnać się z tradycyjnymi silnika R6. A to dlatego, że bawarska marka planuje ostre cięcia w emisji CO2. Plany są bardzo ambitne.  BMW chce ograniczyć normy emisji CO2 w swoich autach aż o 40 procent i to do 2030 roku. Jak informuje bawarski producent, marka…

BMW G30/G31: Subtelny pakiet dokładek od JMS- TUNING

JMS Fahrzeugteile GmbH prezentuje pakiet dokładek podkreślający sportowy charakter BMW serii 5 sedan oraz Touring. Z przodu tuner proponuje dyfuzor przedni (399 Euro) montowany pod zderzakiem. Producent zapewnia, że agresywny wygląd nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i BMW spokojnie poradzi sobie np. z rampami w garażach podziemnych. JMS oferuje również dyfuzor do tylnego zderzaka (379…