Kia Niro 2022 Pierwsze foto - Trends Magazines

Kia Niro 2022 Pierwsze foto

Kia Niro jest jednym z najpopularniejszych modeli koreańskiego koncernu. Jej najważniejszą cechą jest wszechstronność. Nie chodzi tu tylko o to, że sam design łączy w sobie cechy hatchbacka, miejskiego suva i mikrovana, ważny jest także napęd. Niro kupimy zarówno jako auto hybrydowe, hybrydę plug-in lub pojazd całkowicie elektryczny – krótko mówiąc, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyprodukowanie następcy dla tak uniwersalnego pojazdu nie będzie łatwe, jednak Kia ma już pomysł.

Póki co, firma pokazała nam kilka zdjęć, więc nie znamy zbyt wielu szczegółów. To co zobaczyliśmy może się jednak podobać. Niro 2022 zachowało swój nieco pudełkowaty kształt, jednak został on przyozdobiony kilkoma ciekawymi detalami. W oczy rzuca się na przykład lakierowany na inny kolor tylny błotnik i słupek, czy bardzo nowoczesne oświetlenie LED zarówno z przodu jak i z tyłu.

Wnętrze to przede wszystkim duże ekrany oraz panel środkowy wzorowany na tegorocznym modelu elektrycznym. Wszystko wkomponowano w ciekawe, a zarazem ostre kształty deski rozdzielczej. Do wykończenia użyto tu ekologicznych plastików, a elementy siedzeń wykonano z włókien eukaliptusa.

Nie znamy szczegółów dotyczących osiągów czy rodzajów napędu, Kia zapewnia jednak, że auto będzie dostępne zarówno z napędem elektrycznym jak i hybrydowym.

Maciek Kalkosiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Stań do rywalizacji i pokonaj własne limity!

Rallysprint Challenge to nowa forma istniejącego dotychczas cyklu AB CUP i BMW-Challenge. Ogólnopolskie zawody organizowane są przez Automobilklub Bydgoski. Kalendarz w tym sezonie składa się z 7 rund, zlokalizowanych w takich miejscach jak: Zegrze Pomorskie k. Koszalina, Biała Podlaska, Oleśnica, Ułęż, Piła oraz Tor Kielce. Każda z rund to dziesiątki kilometrów do pokonania – najczęściej…

CarsLovers Tuner Meeting w Ciechanowie

Już po raz siódmy zbliża się jedno z największych wydarzeń tuningowych organizowanych na terenie Mazowsza. Ponad 300 wyselekcjonowanych aut z ponad 1000 zgłoszeń z całej Polski. Na miejscu znajdziecie zarówno auta tuningowe, ale również te przygotowane do sportu, yougtimery, Muscle Car'y oraz Super Car'y.    Organizatorzy na dzień 8 sierpnia zaplanowali mnóstwo konkursów, pokazów oraz…