Inauguracja sezonu BMW-Challenge - Górecki na podium! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Inauguracja sezonu BMW-Challenge – Górecki na podium!

“Inauguracja sezonu po pięciomiesięcznej przerwie na bardzo technicznej, ciasnej i krętej trasie poligonu była dla mnie prawdziwym wyzwaniem. (…) To był najlepszy rajdowy weekend w dotychczasowych moich startach i genialne rozpoczęcie sezonu.” – opowiada Rafał Górecki, zwycięzca I rundy AB CUP i BMW-Challenge.

Automobilklub Bydgoski w dniu 1 kwietnia zorganizował I rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge, rozpoczynając sezon na naprawdę wysokim poziomie. Przebieg zawodów, atmosferę i emocje jakie tam panowały, doskonale przedstawia film autorstwa ekipy FotoDron.PRO:

Do startu zgłosiło się ponad 60 kierowców, a ponad 50 z nich zasiadło za kierownicą samochodów marki BMW – głównie E30, E36 oraz E46. Każdy z uczestników do pokonania miał odcinek specjalny, przejeżdżany 9-krotnie na czas.

“Od pierwszego liczonego odcinka było widać, że niezmiernie szybki będzie w tym sezonie Rafał Górecki, który przeszedł z klasy Sprint do klasy Open. Jak sam mówił bardzo zależy mu aby po zeszłorocznej wygranej cyklu przez jego brata Mariusza tytuł został w rodzinie. Nie miał łatwo, bo bardzo dobre czasy osiągali Paweł Roszek (BMW M3) czy Wojtek Karwan (BMW E36). Pozostali zawodnicy również nie dawali chwili wytchnienia czołówce. Bardzo szybki był Karol Błaszkowski (BMW E30 318is) czy Łukasz Sawicki (BMW E30 38is) powracający do cyklu. W każdej z klas zawodnicy walczyli o ułamki sekund i pierwsza trójka potrafiła przyjeżdżać na metę w jednej sekundzie.” – relacjonuje Jacek Kociszewski, organizator cyklu.

Co powiedzieli zawodnicy po inauguracyjnej rundzie tego sezonu? Same superlatywy, dlatego właśnie organizatorzy mają nie lada wyzwanie, by utrzymać poziom cyklu i cały czas dawać, najszybszym kierowcom z różnych części Polski, możliwość rozwoju, zdobywania doświadczenia i realizacji celów, marzeń i kariery w sporcie motorowym.

Redakcja BMW Trends gratuluje zwycięzcy i pozostałym kierowcom, którzy stanęli na podium i uzyskali świetne wyniki. Szczegółową relację z tej rundy przeczytacie w kolejnym numerze naszego czasopisma – razem z podsumowaniem kolejnej eliminacji, która ma się odbyć w Rallylandzie 20 maja.

Informacje: www.bmw-challenge.pl

Fot. FotoDron.PRO, Mateusz Jackowski, Łukasz Przeszłowski

Podobne

Turbosteamer, czyli BMW na parę. Sposób na mniejsze spalanie?

Siła napędowa zamiast strat mocy – ten ciekawy patent inżynierów z Monachium nie został dotychczas wdrożony w jakimkolwiek seryjnie produkowanym modelu, lecz czas pokaże, czy pomysł ma w ogóle rację bytu. Pierwsza przymiarka do niego nastąpiła w 2005 r. w ramach realizacji strategii Efficient Dynamics. Już w połowie XIX wieku konstruowano prototypy pojazdów napędzanych parą,…

Piękno kabrioletów E30 325i i E46 330i

Cabrio to wolność, to przestrzeń. To uczucie, że nic nas nie ogranicza. To czysta radość z jazdy. Obydwa auta są tak różne, a idealnie się uzupełniają. E30 to siła prostoty. Tylko kierowca, samochód i droga przed nim. E46 daje poczucie wygody i bezpieczeństwa. W obydwu kabrioletach można się zakochać.   Oliwer jest właścicielem dwóch wyjątkowych…