JAPFEST po raz piaty! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

JAPFEST po raz piaty!

Miłośników japońskiej motoryzacji zapraszamy w weekend  27 29 lipca 2018 r. do Legnicy, na organizowany po raz piąty zlot miłośników japońskiej motoryzacji JAPFEST. Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji: pokazy unikatowych pojazdów, zawody i przejażdżki driftingowe, otwarty park maszynowy, prezentacja nowości oraz liczne konkursy. Jak co roku udział w wydarzeniu zapowiedziała japońska marka opon premium YOKOHAMA.

Podczas JAPFEST 2018 zaprezentuje się ponad 400 wyselekcjonowanych japońskich samochodów z Polski i Europy, poddanych oryginalnym modyfikacjom wizualnym i technicznym. Odwiedzający będą mogli z bliska podziwiać pojazdy wyścigowe, klasyczne auta z lat 70. i 80., które zdefiniowały motoryzację Kraju Kwitnącej Wiśni, poznać najnowsze technologie wysokich osiągów stosowane przez YOKOHAMA w oponach wyczynowych i sportowych, obserwować wyścigi i pokazy driftu, cieszyć się dobrą atmosferą i muzyką.

Tradycyjnie jedną z wiodących atrakcji na terenie byłego lotniska w Legnicy będą widowiskowe zawody oraz pokazy driftu. Tegoroczne show to przede wszystkim Drift Battle wyjątkowe popisy kierowców, obejmujące trzy konkurencje: Drift Games między innymi Drift Limbo, Kiss the Wall czy przejazdy z kubkiem pełnym wody. Miłośników mocnych wrażeń ucieszy rywalizacja w ramach konkurencji Drag Wars – równoległych wyścigów  na odcinku 1/4 mili, z udziałem najmocniejszych pojazdów o mocy do 1000 KM. Planowane są także zawody dla kobiet w Drag Racingu, gdzie uczestniczki powalczą o tytuł Queen of Drag. W programie tego roku debiutują zawody Time Attack, które odbędą się w piątek na pobliskim Torze PIXERS RING w Krzywej. Poza tym, liczne konkursy i zabawy oraz pokazy Sexy Car Wash z udziałem pięknych modelek.

 

JAPFEST 2018 odbędzie się na ternie lotniska w Legnicy:

w piątek 27.07.2018 w godzinach 12:00 – 19:00,

w sobotę 28.07.2018 10:00 – 19:00

w niedzielę 29.07.2018 – 10:00 – 17:00.

Więcej informacji na www.japfest.pl.

Źródło (Info i fot.: ITR CEE, Filip Flisek)

 

Podobne

Mazda_CX-5_zimą w trasie

Slow Road – pomysł Mazdy na odkrywanie Polski

Ostatnie miesiące z powodu pandemii są dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Ograniczenia w czasie Bożego Narodzenia, skumulowanie ferii zimowych dla całej Polski w jednym terminie przy jednoczesnym braku możliwości rezerwacji miejsc noclegowych, zamknięte obiekty sportowe to rozwiązania wprowadzone odgórnie, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Większość wyjazdów pozostaje wobec tego w sferze planów i nie wiadomo…

Używana Honda Civic VIII. Zalety, wady i typowe usterki

Genialny wygląd, świetny układ jezdny i ponadprzeciętna trwałość. Popularne UFO ma wiele zalet. Czy używane egzemplarze Hondy Civic VIII zasługują na zainteresowanie? Honda nie rzuca słów na wiatr. W 2005 roku przedstawiła prototyp fantastycznie wyglądającego samochodu, dodając, że tak będzie wyglądał Civic ósmej generacji. Świat motoryzacji wstrzymał oddech. Nikt wcześniej nie zaoferował równie futurystycznego kompaktu.…