Jak skorzystać ze zniżki na Orlenie? - Trends Magazines

Jak skorzystać ze zniżki na Orlenie?

stacja paliw orlen

Od poniedziałku na stacjach Orlen obowiązują zniżki na paliwo sięgające 30, a nawet 40 groszy na litrze. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby skorzystać z rabatu. 

Ceny paliw biją kolejne rekordy. W wielu miejscach cena za litr ON lub Pb95 przekroczyła 8 zł i niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić. Wciąż obowiązuje tarcza antyinflacyjna, która obniża podatek na paliwo z 23% na 8%, ale i tak ceny są rekordowo wysokie. 

Aby nieco ulżyć portfelom kierowców, Orlen wprowadziło rabaty na paliwo na wszystkich stacjach w Polsce. Faktycznie przy dystrybutorach zapłacimy mniej, ale wokół tej akcji narosło sporo kontrowersji, szczególnie po narzuceniu bardzo wysokich marży rafineryjnych Orlenu i Lotosu. To z kolei spowodowało protesty na stacjach i społeczne zrywy kierowców. 

Jak skorzystać z rabatu na Orlenie?

W praktyce zniżka na paliwo obowiązuje tylko kierowców prywatnych, bowiem wprowadzono limit w postaci 150 litrów miesięcznie na paliwo po obniżonej cenie. To w przypadku kierowców zawodowych niewiele, choć skorzystać mogą wszyscy. 

Aby skorzystać z rabatu należy pobrać aplikację na telefon Vitay lub założyć kartę członkowską. Jeśli wybierzecie pierwszą opcję, z rabatu możecie korzystać od razu, jeśli macie kartę lub chcecie ją założyć ze zniżek skorzystacie od 1 lipca. 

Aplikacja Vitay

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba się zarejestrować. Na wskazany adres email przyjdzie potwierdzenie założenia konta i link aktywacyjny. Dodatkowo w aplikacji znajdzie się też wirtualna karta Vitay, na której można zbierać punkty. Kluczowym jest, aby przy płatności przy kasie (za pomocą Orlen Pay zniżki nie działają) podać specjalne bony, które są dostępne w aplikacji.

Każdy użytkownik otrzyma 3 bony na miesiąc, każdy z nich daje rabat w wysokości 30 groszy na litrze ON i Pb95 do maksymalnie 50 litrów. Dodatkowo przy podaniu Karty Dużej Rodziny zostanie naliczone dodatkowe 10 groszy. Trzeba pamiętać o aktywowaniu tych bonów przed płatnością! Inaczej zniżka nie zostanie naliczona. 

Czy to się opłaca?

Przy zatankowaniu 50 litrów, taki jest limit na bonie, można zatankować więcej, ale rabat zostanie naliczony tylko na te 50 litrów, oszczędność to ok. 15 zł. Przy trzykrotnym tankowaniu w kieszeni zostanie nam 45 zł na miesiąc. Czy to dużo? Dla przedsiębiorców to żadna oszczędność, dla użytkowników prywatnych też niewielka. Z drugiej strony, grosz do grosza… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Dziś Walentynki! Pokaż nam zdjęcie swojej moto-walentynki.

Wiemy jak bardzo kochacie swoje samochody. Dlatego z okazji Święta Miłości piszemy do wszystkich razem, niezależnie od modelu, czy marki i życzymy Wam i Waszym ukochanym wszystkiego najlepszego. Wiemy, że Wasze Walentynki pojadą dziś na randkę najbardziej dopieszczonymi samochodami w kraju :) No dobra, to pokażcie, co tam macie w garażach. Zobaczmy te wozy, które…

Udana metamorfoza VW Golfa III VR6 Turbo

Jest rok 2003. Volkswagen Golf III rocznik 1992 właśnie zmienił właściciela. Pod maską swojego nowego auta jego właściciel, Mati, ma silnik VR6. Przy wadze minimalnie przekraczającej 1200 kilogramów moc 174 KM jest znakomicie odczuwalna. Ale nie dostarcza to właścicielowi pożądanej satysfakcji i już po kilku tygodniach „trójka” zostaje rozebrana do gołej blachy. Nadszedł czas wielkiej…