Jak myć szyby i lusterka? - Trends Magazines

Jak myć szyby i lusterka?

O czystości szyb i lusterek nie trzeba nikogo przekonywać. Ich przejrzystość ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Podpowiadamy, jak dobrze umyć szyby i lusterka, a także jakich kosmetyków użyć.

Jak umyć szyby, aby były bez smug?

Na dużych szybach (przedniej i tylnej) najprościej i najszybciej zrobić to za pomocą gąbki lub szmatki oraz gumowego ściągacza do wody. Wówczas mamy pewność, że nie zostaną nam żadne smugi. Nieco trudniej jest w przypadku małych powierzchni, np. szyby w drzwiach. Tutaj z pomocą przychodzi Armor All®, który ma ponad 50 lat doświadczenia w branży pielęgnacji samochodów.

Środek do konserwacji i czyszczenia szyb Armor All® Shield™ + Ceramic Glass Treatment&Cleaner zapewnia trwałą widoczność i czystość przedniej szyby. Środek do konserwacji szyb tworzy ochronną powłokę odpychającą wodę i zabezpieczającą przed przywieraniem zabrudzeń.

Produkt nanieś na chłodną i suchą szybę. Aby aktywować hydrofobowe właściwości ceramicznego środka, użyj ścierki z mikrofibry do energicznego wypolerowania szyb. Żeby uzyskać szyby bez smug, odwróć ścierkę i ponownie przetrzyj, aby usunąć ewentualne widoczne pozostałości środka.

Myjąc szyby przednią i tylną przecieramy je od krawędzi do krawędzi, nie przerywając ruchu mikrofibry w połowie. Przy tylnych szybach w sedanach może to być trudne, ze względu na małą ilość miejsca. Czasem trzeba się nagimnastykować, aby dobrze umyć tylną szybę. Warto to robić regularnie, wówczas będzie to o wiele prostsze.

Myjąc szyby od wewnątrz możesz spryskać preparatem szmatkę, aby uniknąć rozpryskania go w kabinie. Pamiętaj, aby wykonywać proste ruchy, dzięki temu łatwiej będzie dotrzeć powierzchnie nie pozostawiając smug.

Jak skutecznie umyć lusterka?

Czystość lusterek jest niemniej ważna niż szyb. W końcu to one pokazują nam otoczenie z tyłu. Środek Armor All® jest na tyle uniwersalny, że nadaje się także do czyszczenia lusterek, które czyścimy dokładnie w ten sam sposób, co szyby.

Aby mieć pewność, że nasze lusterka zawsze będą czyste, warto mieć pod ręką chusteczki Armor All® Glass Wipes. Szybko usuwają zanieczyszczenia, brud, owady, z którymi nie radzą sobie zwykłe środki czystości do użytku domowego. Nie pozostawiają smug, a także nie zawierają amoniaku, co oznacza, że można je stosować do czyszczenia przyciemnianych szyb.

Chcesz wiedzieć więcej o myciu i pielęgnacji auta? Śledź naszą stronę na bieżąco, aby dowiedzieć się o prawidłowym i skutecznym myciu całego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

ABT RS6 Legacy Edition na 20. rocznicę RS6

ABT - tuner znany z przeróbek aut grupy VAG wypuścił właśnie najnowsze dzieło - ABT RS6 Legacy Edition. Samochód będzie mocno limitowany i ultra mocny.  Można powiedzieć, że Audi RS6 stworzyło nowy segment - bardzo mocnych i szybkich kombi. Pierwsza generacja powstała w 2002 roku, więc na 20-lecie już nieco za późno, ale ABT i…

Nissan GT-R vs Audi RS5 vs BMW M4 – kto wygra wyścig?

Nissan GT-R ma już na karku ponad dekadę, jest produkowany w praktycznie niezmienionej formie od 2008 roku. Jak wiadomo, w motoryzacji to kilka epok w kwestii rozwoju technologii, a co za tym idzie osiągów aut. Dziś na rynku jest już wielu godnych konkurentów, jak chociażby Audi RS5 czy BMW M4. Czy wiekowy Nissan poradzi sobie…