DINAN S3 nr 008 na sprzedaż. Jedyne E36 M3 z USA, które ma odpowiednią moc - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
5 marca 2021

DINAN S3 nr 008 na sprzedaż. Jedyne E36 M3 z USA, które ma odpowiednią moc

BMW E36 M3 USA DINAN S3

E36 M3 USA uważane jest za prawdopodobnie najgorszy samochód ze stajni M-Power. Wszystko za sprawą 240-konnego silnika S52, który był dużo słabszy od europejskiej wersji napędzanej motorem S50.

S52 i tuning w USA

S52 jako silnik miało zbyt wiele cech wspólnych ze “zwykłym” motorem M52. Rezultat? Mimo pojemności 3.0 auto dysponowało mocą jedynie 240 KM, czyli o ponad 50 KM mniej od E36 M3 z Europy. Sposób na poprawienie osiągów znalazł amerykański tuner BMW – DINAN. Doładowana kompresorem rzędowa szóstka z potulnego baranka stała się 340-konnym potworem. Auto dysponowało momentem obrotowym wynoszącym 426 Nm i potrafiło rozpędzić się do 96 km/h w 4,7 s.

BMW E36 M3 USA DINAN S3

DINAN S3 na aukcji

Na amerykańskim portalu aukcyjnym ebay.com można aktualnie nabyć BMW E36 M3 Coupé po kuracji wzmacniającej u najbardziej znanego tunera BMW z USA. Konwersja DINAN S3 obejmuje między innymi dodanie kompresora DINAN, felgi DINAN, zawieszenie DINAN, nowe ECU silnika, rozpórki DINAN, wydech ze stali nierdzewnej i lepsze hamulce. Firma ponadto określa samochód jako “D36 M3”. Auto kosztuje około 40 tys. dolarów.

BMW E36 M3 USA DINAN S3

Egzemplarz 008

Sprzedający zapewnia, że samochód jest w doskonałym stanie i jest dobrze zachowany. Lakier jest oryginalny, z wyjątkiem naprawy odłamków kamieni na masce i zderzaku. Wszystkie panele są oryginalne, a wszystkie metki BMW VIN są obecne. Wnętrze z czarnej skóry jest w doskonałym stanie, z niewielkim zużyciem zagłówka siedzenia kierowcy. Oryginalne stereo jest działa dobrze i zostało ulepszone przez dodanie głośników BavSound. DINAN jest dostarczany ze wszystkimi książkami i instrukcjami i jest zgodny z rygorystycznymi wymaganiami California Air Research Board. Samochód ma “czysty” Carfax dostępny na życzenie. 

Galeria

Link do aukcji: TUTAJ

Podobne

Diesel BMW M47 i N47. Zmiana na gorsze?

Dwulitrowy czterocylindrowy silnik wysokoprężny ze stajni BMW to jedna z najciekawszych propozycji w segmencie. Jego zalety to ponadprzeciętne osiągi i niskie spalanie. Nie ma jednak róży bez kolców. BMW słynie z dobrych silników, przeważnie są to jednak rzędowe motory sześciocylindrowe lub widlaste o większej liczbie cylindrów. Podobnie ma się rzecz z jednostkami wysokoprężnymi. O ile…

Ralf Brandstätter

Volkswagen ma nowego szefa

Marką Volkswagen Samochody Osobowe od 1 lipca 2020 roku będzie kierował jej dotychczasowy COO (Chief Operating Officer), Ralf Brandstätter. Dlaczego Brandstätter? „Ralf Brandstätter to jeden z najbardziej doświadczonych managerów w koncernie. W ciągu dwóch ostatnich lat z sukcesem kierował marką Volkswagen pełniąc funkcję COO i współtworzył przemiany jakim podlega marka” – powiedział Prezes Zarządu Koncernu…