Ile jest stacji ładowania w Polsce? - Trends Magazines

Ile jest stacji ładowania w Polsce?

Porsche Taycan ładowanie

Według „Licznika Elektromobilności” opracowanego przez PSPA oraz PZPM, w Polsce na koniec lipca 2020 roku było dostępnych 1224 stacji ładowania, co przekłada się na 2319 ogólnodostępnych punktów ładowania. Ich liczba nieustannie rośnie. Na koniec 2019 roku było w naszym kraju 1815 punktów ładowania, rok wcześniej 845.

Najwięcej z nich jest zlokalizowanych w Warszawie, ale co szczególnie ważne wiele nowych stacji pojawia się przy głównych drogach i autostradach. Na trasie z Warszawy do Poznania szybkie ładowarki zlokalizowane są w 6 miejscach, z Warszawy do Trójmiasta – w 12. Wielu operatorów zapowiada duże inwestycje w nadchodzących latach. Stacje ładowania w Polsce, inwestycje Grupy Volkswagen Niektórzy z operatorów zasilają swoje ładowarki energia pochodzącą ze źródeł odnawialnych, co pozwala w coraz większym stopniu na w pełni ekologiczne, nie obciążone śladem węglowym podróże po Polsce.

ładujące się samochody

Volkswagen udostępnia ładowarki

W rozwój infrastruktury włącza się także Grupa Volkswagen z całą siecią dealerską. Plan zakłada instalację 350 punktów ładowania przy salonach Grupy w Polsce, 150 z nich już funkcjonuje. Warto podkreślić, że niektóre z ładowarek korzystają z „zielonej energii”. Przed salonami marek Volkswagen i Audi firmy Ignaszak w Kaliszu jest dostępna trzystanowiskowa stacja ładowania o mocy 50 kW (z możliwością rozbudowy do 150kW) zasilana bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej składającej się ze 156 paneli SunTech. System dysponuje dużym potencjałem – zasila ładowarkę i dostarcza jedną czwartą energii, którą obiekt zużywa w ciągu roku. Panele produkują rocznie 50 MWh energii, co ogranicza emisję CO2 o około 46 tysięcy kilogramów. Firma zdecydowała, że pozostałe potrzeby energetyczne będą zaspokojone poprzez zakup tylko zielonej energii z sieci dystrybucji.

Porsche Taycan ładowanie

Porsche Destination Charging

W rozbudowę infrastruktury angażuje się także indywidualnie marka Porsche. W ramach projektu Porsche Destination Charging, czyli współpracy marki z kilkudziesięcioma partnerami (głównie hotelami), w minionym roku zainstalowano ładowarki w 24 lokalizacjach. Do końca bieżącego roku w ramach programu dostępnych będzie 97 punktów ładowania w 48 lokalizacjach w Polsce.

Podobne

CSS Combo

Ile nowych stacji ładowania wprowadził Volkswagen? Ile to kosztuje?

Aplikacja We Charge jest łącznikiem między kierowcą a Volkswagenem ID.3. Przy jej pomocy można nie tylko sprawdzić zasięg auta, zaprogramować optymalną temperaturę we wnętrzu samochodu, czy znaleźć najbliższą stację ładowania. Za pośrednictwem aplikacji Volkswagena „We Charge”, klienci będą mogli w przyszłości korzystać z ponad 100.000 punktów ładowania w Europie – w dalszej perspektywie ma ich…

Garbojama 2018 zaprasza miłośników VW

Nad pięknym zalewem w Kryspinowie zgromadzili się miłośnicy Garbusa i... nie tylko. Jak co roku nie brakuje gości z zagranicy. Jeden z uczestników przyjechał aż z Izraela, a nie brakuje aut z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Czech, Słowacji. Kto jeszcze nie była, zapraszamy. Zlot kończy się w niedzielę 15 lipca.