Ile jest stacji ładowania w Polsce? - Trends Magazines

Ile jest stacji ładowania w Polsce?

Porsche Taycan ładowanie

Według „Licznika Elektromobilności” opracowanego przez PSPA oraz PZPM, w Polsce na koniec lipca 2020 roku było dostępnych 1224 stacji ładowania, co przekłada się na 2319 ogólnodostępnych punktów ładowania. Ich liczba nieustannie rośnie. Na koniec 2019 roku było w naszym kraju 1815 punktów ładowania, rok wcześniej 845.

Najwięcej z nich jest zlokalizowanych w Warszawie, ale co szczególnie ważne wiele nowych stacji pojawia się przy głównych drogach i autostradach. Na trasie z Warszawy do Poznania szybkie ładowarki zlokalizowane są w 6 miejscach, z Warszawy do Trójmiasta – w 12. Wielu operatorów zapowiada duże inwestycje w nadchodzących latach. Stacje ładowania w Polsce, inwestycje Grupy Volkswagen Niektórzy z operatorów zasilają swoje ładowarki energia pochodzącą ze źródeł odnawialnych, co pozwala w coraz większym stopniu na w pełni ekologiczne, nie obciążone śladem węglowym podróże po Polsce.

ładujące się samochody

Volkswagen udostępnia ładowarki

W rozwój infrastruktury włącza się także Grupa Volkswagen z całą siecią dealerską. Plan zakłada instalację 350 punktów ładowania przy salonach Grupy w Polsce, 150 z nich już funkcjonuje. Warto podkreślić, że niektóre z ładowarek korzystają z „zielonej energii”. Przed salonami marek Volkswagen i Audi firmy Ignaszak w Kaliszu jest dostępna trzystanowiskowa stacja ładowania o mocy 50 kW (z możliwością rozbudowy do 150kW) zasilana bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej składającej się ze 156 paneli SunTech. System dysponuje dużym potencjałem – zasila ładowarkę i dostarcza jedną czwartą energii, którą obiekt zużywa w ciągu roku. Panele produkują rocznie 50 MWh energii, co ogranicza emisję CO2 o około 46 tysięcy kilogramów. Firma zdecydowała, że pozostałe potrzeby energetyczne będą zaspokojone poprzez zakup tylko zielonej energii z sieci dystrybucji.

Porsche Taycan ładowanie

Porsche Destination Charging

W rozbudowę infrastruktury angażuje się także indywidualnie marka Porsche. W ramach projektu Porsche Destination Charging, czyli współpracy marki z kilkudziesięcioma partnerami (głównie hotelami), w minionym roku zainstalowano ładowarki w 24 lokalizacjach. Do końca bieżącego roku w ramach programu dostępnych będzie 97 punktów ładowania w 48 lokalizacjach w Polsce.

Podobne

VW SP 2 z Brazylii

Brazylijska piękność VW SP2

To auto należy do Darka z classiccars4you.com. To jeden z najpiękniejszych Volkswagenów, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane – brazylijskie SP2. Silnik Bokser To piękne coupé było napędzane umieszczonymi z tyłu silnikami typu bokser. Niestety, w ofercie zabrakło jednostki, która sprawiłaby, że SP2 byłoby równie szybkie jak piękne. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o najbardziej urodziwym samochodzie, jaki kiedykolwiek powstał. Podróż w…

Dinan kontroler wydechu

Pilot do sterownia wydechem dla Twojego BMW lub MINI – TUNING

Zdalne sterowanie zaworem wydechowym Dinan pozwala zastąpić fabryczne działanie zaworu wydechowego i całkowicie otworzyć (lub zamknąć) zawór za naciśnięciem przycisku. Jak to działa? Po zainstalowaniu wystarczy nacisnąć górny przycisk dostarczonego pilota bezprzewodowego, aby całkowicie otworzyć zawór i cieszyć się maksymalnymi doznaniami dzwiękowymi. Alternatywnie, gdy zajdzie potrzeba, aby wydech był jak najcichszy, naciśnij dolny przycisk na…