i2002 to wizja klasyka z przyszłości - Trends Magazines
20 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

i2002 to wizja klasyka z przyszłości

bmw-i2002-by-naoto-kobayashi-2

BMW 2002 jest jednym z najważniejszych pojazdów w historii bawarskiej marki. Projektant Naoto Kobayashi przedstawia swoją wizję Neue Klasse, która łączy klasyczne elementy ze stylem nowoczesnych BMW.

Podobieństwa do oryginalnego 2002 są subtelne. Kobayashi wydaje się być bardziej zainteresowany kontynuacją ducha modelu, niż bezpośrednim naśladowaniem jego stylu.

Detale

Klasyczne 2002 ma dwa reflektory w rogach przodu. Są one osadzone w poziome kratki, które prowadzą do charakterystycznych nerek. Kobayashi zachowuje ogólny pomysł, ale wygładził design i wkomponował nerki w całokształt. W oryginale były cienkie słupki A i B, które tutaj w ogóle zniknęły. Pozostał jedynie słupek C.

Projektant inaczej widzi auto z tyłu. Szersze błotniki jego projektu zupełnie zmieniają proporcje.  W zależności od roku modelowego 2002 ma okrągłe lub prostokątne tylne światła. Kobayashi używa w swoim pojeździe cienkiego paska diod LED. 

BMW również bawiło się wizją 2002 dzięki dwóm koncepcyjnym modelom Hommage 2002 w 2016 roku. Dziś Coupé serii 2 jest prawdopodobnie najbliższym modelem w gamie BMW, który kontynuuje etos oryginalnego 2002.

Podobne

Alpina XB7 widok z boku

Król królów – nowa ALPINA XB7

Powitajcie króla! Niemiecka ALPINA to manufaktura specjalizująca się w ultraluksusowych BMW. Firma właśnie zaprezentowała swoją wersję największego SUV'a - BMW X7, którą nazwała ALPINA XB7 Moc 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia imponującą moc 621 KM, a maksymalny moment obrotowy 800 Nm dostępny jest już od 2000 obr/min. 8-biegowa sportowa automatyczna skrzynia biegów z…

BMW przyszłości z przeszłości: Turbo 25

Współczesne coupé z czterocylindrowymi silnikami turbo nie oznaczają, że BMW odcina się od klasycznych rozwiązań. Wręcz przeciwnie. Można śmiało mówić o... powrocie do korzeni. A dokładniej prototypu E25, znanego też jako BMW Turbo. Inżynierowie BMW zawsze byli pełni pomysłów i zapału do pracy. Zawsze też dysponowali czasem i wystarczającym budżetem, by móc tworzyć futurystyczne samochody.…