Honda Civic Type R 2022 - ostatni z silnikiem benzynowym - Trends Magazines

Honda Civic Type R 2022 – ostatni z silnikiem benzynowym

Honda oficjalnie jeszcze nie zapowiedziała nowego Civica Type R, ale według przecieków w aucie pozostanie benzynowy silnik turbo, bez elektrycznych wspomagaczy. Z pewnością pozostanie też potrójna końcówka układu wydechowego. Czego możemy spodziewać się po nowej Hondzie Civic Type R?

Początkowo, według plotek Civic Type R miał mieć układ hybrydowy o mocy ok. 400 KM, ale według brytyjskiego Autocar, Honda pozostanie przy tradycyjnym silniku. Auto prawdopodobnie będzie miało ulepszoną 2-litrową jednostkę turbo o mocy przekraczającej 300 KM i 400 Nm. Ma to być ostatni, czysto benzynowy Civic Type R. 

Co do stylistyki, niewiele możemy powiedzieć ze względu na kamuflarz. Widać jednak inny kształt przednich reflektorów, przedni zderzak z szerokimi wlotami powietrza i spory intercooler ukryty za grillem w kształcie plastra miodu. Z tyłu pozostawiono charakterystyczny układ wydechowy z trzema końcówkami i duży spoiler. 

Według magazynu Autocar, nowy Civic Type R będzie oferował dużo sportowych dodatków, a być może nawet specjalną wersję na podobieństwo Golfa GTI Clubsport. Nowy sportowy hatchback Hondy ma trafić na rynek w 2022 roku. 

Konrad Maruszczak

fot. carscoops

Podobne

BMW 328 Hommage hero car

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości – BMW 328 Hommage

Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, prezentując wizjonerski potencjał ich twórców. Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Auta studyjne spełniają też szereg ważnych funkcji; niektóre prezentują potencjał stylistyczny marki, inne pomagają opracować i zaimplementować nowe technologie lub stworzyć ostateczny…

Jak będzie wyglądała nowa ŠKODA OCTAVIA? – DESIGN

Premiera nowego Golfa sugeruje, że w niedługim czasie koncern VAG zaprezentuje inne modele pokrewne. Jednym z nich jest ŠKODA OCTAVIA. Firma z Czech udostępniła dwa ekskluzywne szkice projektowe, ukazując jak wyglądać będzie czwarta generacja najlepiej sprzedającego się modelu w historii marki. Producent zapowiada, że zastosowany w aucie nowy język stylistyczny sprawi, że sylwetka nowej OCTAVII…