"GTX Gon' Give It To Ya" - czyli 3,2 do setki w ID.4 GTX - Trends Magazines

„GTX Gon’ Give It To Ya” – czyli 3,2 do setki w ID.4 GTX

GTX

Skrót GTX wyróżnia najmocniejsze, sportowe wersje modeli z rodziny ID. Po modelu ID.4 GTX zadebiutują kolejne oznaczone nowym skrótem. Dwa silniki w pierwszym elektrycznym SUV-ie Volkswagena – po jednym przy każdej osi – zapewniają ID.4 GTX napęd na cztery koła.

 

Do 2030 roku Volkswagen chce zwiększyć udział modeli elektrycznych w sprzedaży do 70% (na rynkach Europejskich). ID.4 należy do największej na świecie klasy aut – klasy kompaktowych SUV-ów. Z tego powodu ma on strategiczne znaczenie dla prowadzonej przez koncern Volkswagen ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych. Już w zeszłym roku koncern potroił sprzedaż elektrycznych aut, a najpóźniej do 2025 roku zamierza stać się światowym liderem w ich produkcji.

Sportowy i ekologiczny    GTX

Nabywcy ID.4 GTX otrzymują samochód wyprodukowany w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Jeśli będą zasilać jego akumulator energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych – w Polsce oferowaną przez Volkswagena dzięki współpracy z Grupą Polenergia – ID.4 GTX pozostanie neutralny dla środowiska także w fazie eksploatacji.

Kiedyś Syncro dziś GTXGTX

Układ napędu na cztery koła w Volkswagenie ID.4 GTX zaprojektowano w zupełnie nowy sposób. Jego elementami są dwa silniki elektryczne napędzające – za pośrednictwem jednostopniowej przekładni – tylne i przednie koła samochodu. W przeciwieństwie do tradycyjnych układów napędowych na cztery koła, między osiami w ID.4 GTX nie ma mechanicznego połączenia, dlatego podłoga w kabinie pasażerskiej jest płaska.

3,2 sekundy do setkiGTX

Elektryczne silniki ID.4 GTX są małe i lekkie. Przy tylnej osi pracuje stale wzbudzony silnik synchroniczny (PSM) o mocy 150 kW (204 KM), który odznacza się dużą sprawnością. Przy osi przedniej zamontowano jednostkę asynchroniczną (ASM). Umożliwia to najmocniejszemu modelowi z rodziny ID.4 uzyskanie przyspieszenia od zera do 60 km/h w ciągu 3,2 sekundy i od zera do 100 km/h w ciągu 6,2 s. Ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Klienci w Polsce mogą już zamawiać ID.4 GTX. Cena podstawowa modelu wynosi 226 190 złotych. Szczegóły oferty modelu, pełny zakres jego wyposażenia standardowego jak i opcjonalnego znaleźć można na stronie internetowej marki Volkswagen.

GTX

Podobne

VW Polo i Polo GTI

AutoGotówka – Zakup używanego auta łatwiejszy niż myślisz

AutoGotówka to nowa oferta Volkswagen Financial Services, w którego skład Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Pozwala uzyskać nawet 50 tys. złotych na zakup auta używanego i, co bardzo istotne, bez wiązania kredytu z samochodem. Własny samochód to niezależność i szczególnie obecnie, w czasach zagrożeń pandemicznych, zapewnia realne bezpieczeństwo podczas załatwiania codziennych spraw czy przemieszczania się między domem i pracą. W sytuacji, gdy do zakupu…

Diesel zimą. Co sprawia problemy? Przyczyny usterek

Od kilku lat jesień i początek zimy nie nękają zmotoryzowanych siarczystymi mrozami. Prawdziwa walka z żywiołem zaczyna się zwykle na przełomie stycznia i lutego. Jak mają się do tego przygotować posiadacze diesli? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – mówi stare przysłowie. Nie inaczej jest w przypadku samochodów. Inne problemy mają użytkownicy młodych lub praktycznie…