VW zwalnia z produkcją - Trends Magazines

VW zwalnia z produkcją

Touareg R hybryda plug-in gniazdo ładowania

Volkswagen wstrzymuje produkcje niektórych hybryd i nie przyjmuje zamówień na niektóre modele. Powodem jest zaburzony łańcuch dostaw w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. Koncern planuje także postoje w niemieckich fabrykach.

Od niedawna wiadomo, że problemy z dostawami mają fabryki koncernu VW w Hanowerze i Dreźnie, a także w Poznaniu. Na tym jednak nie koniec ograniczeń, przerwa w produkcji ma nastąpić także w fabrykach w Wolfsburgu i Zwickau. Przerwa ma potrwać od 14 do 18 marca.

Niemiecki producent poinformował, że wstrzymuje zamówienia na hybrydowe odmiany Golfa, Tiguana, Passata, Arteona i Touarega. Złe wiadomości czekają także osoby, które już zamówiły powyższe modele – dostawy mogą być realizowane dopiero w następnym roku.

Tylko czekać aż kolejni producenci zaczną informować o przestojach w produkcji i wydłużonych, i tak już długich kolejkach oczekiwania na nowe auta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW_Golf_Mk1_cabrio_1.8_tuning

Tuning VW Golfa I Cabrio 1.8 l – mrok i klasyka

Forumowy pseudonim Dominika wskazuje na zainteresowanie muzyką drum'n'bass. Jednak jego Golf I Cabrio kojarzy się z popularnym również w Niemczech rockiem z elementami muzyki poważnej. Cechy charakterystyczne dla stylu German – ciemno, nisko i szeroko, łączy z założeniami Cult Style'u, czyli klasycznie, nisko i estetycznie. Wyprodukowane w 1991 roku auto, które służy do jazdy po…

Volvo XC40

Subiektywnie o Volvo XC40 Recharge

Wyobraź sobie taką sytuację. Otwierasz oczy i budzisz się w nieznanym miejscu. Przed Tobą stoi nienagannie ubrany dżentelmen. Wręcza Ci kluczyki do samochodu mówiąc, że za chwilę będziesz miał okazję przejechać się jednym z najszybszych modeli w historii marki. Padają nawet konkretne cyferki – 408 KM i 660 Nm, 4.9 s do 100 km/h. Uśmiechasz…