Fisker Ocean - wizjoner powraca, ale czy na długo? - PROTOTYP - Trends Magazines

Fisker Ocean – wizjoner powraca, ale czy na długo? – PROTOTYP

Henrik Fisker powraca. Poprzedni model wizjonera, Karma, był ciepło przyjęty. Niestety spora część produkcji została zniszczona przez huragan i firma zbankrutowała. Tym razem projektant stawia na auto typu SUV. Fisker Ocean, bo o nim mowa, został zaprojektowany w Kalifornii i będzie najbardziej ekologicznym pojazdem na świecie.

Fisker ominął standardowy motoryzacyjny proces tworzenia samochodu pokazowego – zamiast tego pokaże w pełni działający prototyp oparty na całkowicie funkcjonalnej platformie 4 stycznia 2020 roku. Odsłonięcie nastąpi podczas imprezy, która będzie transmitowana na żywo on-line. Fisker koncentruje się na dostarczeniu na rynek ekscytującego, ale niedrogiego, całkowicie elektrycznego SUV-a, ukierunkowując globalny rynek w stronę masowej elektryfikacji. Fisker Ocean o długości 4640 mm i zapewnia optymalną przestrzeń oraz użyteczność. W pełni elektryczny SUV będzie miał zasięg około 250 do 300 mil, w zależności od warunków jazdy, a jego litowo-jonowy akumulator będzie miał 80 kWh.

Fisker Ocean ma rozpocząć produkcję pod koniec 2021 r. – pierwsze duże dostawy planowane są na 2022 r.  Wcześniejsze rezerwacje całkowicie elektrycznego SUV-a będą otwarte wraz z uruchomieniem aplikacji mobilnej 27 listopada 2019 r. Dalsze szczegóły, w tym ceny, zostaną opublikowane w tym dniu.

 

Podobne

Odliczanie rozpoczęte. Nowa rodzina modeli Volkswagen I.D.

Przedstawiciele Volkswagena zapowiedzieli, że już w 2020 r. zainteresowani będą mogli cieszyć się modelami z nowej rodziny Volkswagen I.D. - od podstaw budowanej jako samochody elektryczne na przeznaczonej dla nich platformie MEB. Czas pędzi nieubłaganie, a Volkswagen ogłosił właśnie, że rozpoczyna odliczanie 100 tygodni do rozpoczęcia pierwszego modeli z rodziny Volkswagen I.D. w fabryce w…