Dziś rozpoczyna się rekrutacja do "szkoły Volkswagena" w Poznaniu - Trends Magazines

Dziś rozpoczyna się rekrutacja do “szkoły Volkswagena” w Poznaniu

Szkoła VW

Już od 17 maja, wszyscy zainteresowani absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie do jednej z branżowych klas prowadzonych pod patronatem Volkswagen Poznań. Klasy te funkcjonują w dwóch szkołach blisko współpracujących z firmą: w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Absolwenci mają do wyboru aż cztery różne kierunki kształcenia. Ostatnim dniem na składanie odpowiednich dokumentów do klas patronackich Volkswagen Poznań jest 21 czerwca.

Szkoła VW to pewna przyszłość

Współczesny rynek pracy, jego potrzeby oraz nowoczesne technologie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, wymagają nowych, unikatowych kompetencji, które dostarczyć mogą tylko wysoko wykwalifikowani pracownicy. Volkswagen Poznań już od 16 lat umożliwia zdobycie wykształcenia i doświadczenia zawodowego odpowiadającego najwyższym europejskim standardom, stawiając na kształcenie dualne, czyli na system oparty na ścisłej współpracy szkoły i przedsiębiorstwa. Celem takiego współdziałania jest wykształcenie młodego pokolenia specjalistów z różnych dziedzin technicznych, którzy będą gotowi sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą praca w nowoczesnym przemyśle motoryzacyjnym. Wychodząc naprzeciw temu celowi, firma współpracuje blisko z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni, w których młodzież może pozyskać odpowiednie kwalifikacje w takich zawodach jak: mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, automatyk oraz mechanik precyzyjny. Szkoła VW

Rekrutacja

Wszyscy absolwenci chcący kształcić się w klasach patronackich Volkswagen Poznań w kolejnym roku szkolnym, mogą w dniach od 17 maja do 21 czerwca br. złożyć odpowiednie dokumenty do powyższych szkół. Następnie, w dniach od 24 czerwca do 14 lipca uczniowie będą mieli czas na doniesienie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i egzaminu ósmoklasisty, a w dniach od 15 do 21 lipca specjaliści z Volkswagen Poznań spotkają się z potencjalnymi kandydatami do klas patronackich.

Trzy lata edukacjiSzkoła VW

Proces edukacyjny rozłożony jest na trzy lata. Na zakończenie uczniowie przechodzą polski egzamin zawodowy wg. procedur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jest też możliwość zdawania dodatkowego egzaminu przed Polsko – Niemiecką Izbą Przemysłowo – Handlową AHK, uprawniającego do wykonywania zawodu w wielu państwach Unii Europejskiej. Uczniowie mają także szansę podnoszenia swoich kwalifikacji językowych dzięki nauce języka niemieckiego w trybie rozszerzonym oraz uczestniczenia w wymianach zagranicznych.

Co robią absolwenci?

Dotychczas, w ramach realizowanego konsekwentnie programu kształcenia zawodowego, klasy patronackie w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni opuściło 576 absolwentów, z których 505 spełniło kryteria i tuż po ukończeniu szkoły zostało zatrudnionych w Volkswagen Poznań.

Co mówią przedstawiciele Grupy VW:

„Wchodzimy w erę automatyki, cyfryzacji, aut elektrycznych i autonomicznych. To wymaga zupełnie nowych kompetencji zawodowych. Dlatego kreujemy nowe kierunki kształcenia, przykładając ogromną wagę do tzw. kształcenia dualnego. Oferta edukacyjna, program nauczania oraz program praktycznej nauki zawodu w klasach patronackich Volkswagen Poznań są na bieżąco dostosowywane do potrzeb rynku i nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji.
„Zdecydowaną przewagą kształcenia dualnego w klasach patronackich Volkswagen Poznań jest nauka w doskonale wyposażonej placówce z wykorzystaniem sprzętu stosowanego w rzeczywistych procesach produkcyjnych i technologicznych” dodaje Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu.

Podobne

Unikatowy Volkswagen Corrado R32

Najmocniejszą wersją kultowego Volkswagena Corrado była odmiana VR6. Pracujący pod jej maską silnik o pojemności 2,9 l i kodzie ABV generował 190 KM mocy oraz 245 Nm. Corrado R32? Taki pojazd nigdy oficjalnie nie powstał, dając Markowi pretekst do zbudowania unikalnego projektu. Marek, właściciel opisywanego auta, posiadał już wcześniej innego Volkswagena Corrado – wersję G60…

VW Garbus 1200 – Reaktywacja

Volkswagen Garbus to jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut w historii motoryzacji. Pomimo upływu lat klasyczny „Garb” w dalszym ciągu fascynuje, wywołuje dużo radości i potrafi mocno zauroczyć. Ofiarą takiego zauroczenia padł Damian, który spełnił swoje marzenia reaktywując białego Garbusa wedle własnego pomysłu. Damian prowadzi studio projektowe. Nic dziwnego więc, że jego pasją stała się też…