Domowy detailing – jak umyć auto jak w prawdziwym studio detailingu? - Trends Magazines

Domowy detailing – jak umyć auto jak w prawdziwym studio detailingu?

Usługi detailingowe dziś słono kosztują, a jeśli masz trochę czasu i chęci możesz potraktować swoje auto tak, jak w auto-spa. Zobacz, jak detailingowo myć samochód, a także jakie środki warto mieć przy sobie.

W detailingu liczą się detale, a te wymagają czasu, więc przygotowując się do dokładnego mycia, musisz poświęcić na to kilka godzin. Pamiętaj, aby wybrać zaciemnione miejsce, samochód nie powinien być też nagrzany.

Płukanie

Zacznij od porządnego opłukania auta myjką ciśnieniową (min. 120 bar). Pamiętaj o nadkolach, kołach, a także szczelinach drzwiowych. W innym poradniku piszemy, jak dokładnie umyć koła.

Mycie wstępne (tzw. pre-wash)

Na tym etapie warto wyposażyć się w pianownicę. Nie musi być doczepiana do lancy, może być również ręczna. Przygotuj w niej roztwór aktywnej piany zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli chcesz uzyskać gęstszą pianę, dodaj więcej detergentu. Spryskaj całe auto przygotowanym roztworem.

Mycie właściwe

Przygotuj dwa wiadra, jedno zapełnij czystą letnią wodą, gdzie będziesz płukał gąbkę lub rękawicę. W drugim zmieszaj wodę z szamponem – my polecamy Armor All® Shield +Ceramic Car Wash. To preparat, stworzony na bazie technologii SiO2, która chroni przed zabrudzeniami, poprawia efekt perlenia wody i zapewnia połysk.

Glinkowanie

To czasochłonny i żmudny proces, ale będziesz zaskoczony jego rezultatem! Glinkowanie to mycie karoserii specjalną plastyczną masą polerską, czyli glinką. Konsystencją przypomina plastelinę, która wnika w karoserie dogłębnie ją czyszcząc. Przed rozpoczęciem glinkowania przygotuj lubrykant, czyli wodę z szamponem w spryskiwaczu, który będzie Ci potrzebny, aby nie porysować karoserii. Glinkę należy dobrze rozgrzać w dłoniach, aby była bardziej plastyczna. Co daje glinkowanie? Usuwa z lakieru zaschnięte owady, soki z drzew czy smołę. Po glinkowanie lakier samochód będzie gładki i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń.

Woskowanie

Każdy miłośnik czterech kółek lubi, gdy karoseria jego auta lśni i błyszczy. Aby wydobyć głębie koloru z naszego samochodu warto nałożyć wosk lub inną powłokę. Polecamy przy tym użyć Armor All® Shield +Ceramic Spray Coating – jego właściwości zatrzymują brud, piasek i inne zanieczyszczenia w spływających kroplach wody, przez co Twój samochód błyszczy jeszcze dłużej!

Pamiętaj o szybach i lusterkach

Od ich czystości zależy przecież Twoje bezpieczeństwo na drodze. Do mycia szklanych powierzchni zastosuj Armor All® Shield™ + Ceramic Glass Treatment&Cleaner, który nie zawiera amoniaku, przez co jest bezpieczny dla przyciemnianych szyb oraz dla zdrowia. Warto mieć przy sobie chusteczki do mycia szyb, szczególnie jeśli jedziemy w trasę. Do tego idealnie sprawdzą się Armor All® Glass Wipes. Na przednią szybę można nałożyć „niewidzialną wycieraczkę”, czyli powłokę, która lepiej odprowadza wodę ze szklanej powierzchni.

Detailing wnętrza

Wnętrze samochodu wymaga niemniej uwagi niż karoseria. Sprzątanie kabiny zacznij od wyrzucenia śmieci oraz dokładnego odkurzania. Przyda się tutaj wąska ssawka oraz szczotko-ssawka, która lepiej odkurza piasek i inne drobiny. Dywaniki welurowe odkurz i dobrze wytrzep, a gumowe umyj na mokro. Do tego świetnie sprawdzi się zwykła domowa szczotka lub nawet czysty pędzel malarski. 

Jeśli masz skórzaną tapicerkę, skorzystaj z chusteczek Armor All® Leather Wipes. Nie tylko usuwają zabrudzenia, ale dzięki zawartości wosku pszczelego chronią przed brudem. Plastiki w kokpicie umyj chusteczkami Armor All® Protectant Wipes w wykończeniu matowym lub w połysku. Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom detailingu, zainwestuj w parownicę. Pomaga w czyszczeniu schowków, zakamarków, a także kratek wentylacyjnych.

Jeśli chcesz na bieżąco dbać o czystość wnętrza swojego auta, warto mieć pod ręką mokre chusteczki. My polecamy Armor All® All Round Wipes, które świetnie sprawdzą się do codziennego czyszczenia wnętrza.

Chcesz wiedzieć więcej o myciu i pielęgnacji auta? Śledź naszą stronę na bieżąco, aby dowiedzieć się o prawidłowym i skutecznym myciu całego samochodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Zwickau ID.3

Zwickau. Z taśm fabryki w zjechał ostatni pojazd z silnikiem spalinowym

Od teraz w Zwickau będą wytwarzane wyłącznie samochody elektryczne Volkswagena, a w przyszłości również marek Audi i Seat. Historia Produkcję aut spalinowych rozpoczęto w Zwickau w 1904 roku. Początkowo przez długie lata były to modele marki Horch, w czasach NRD z taśm zjeżdżał tu Trabant. W maju 1990 roku rozpoczęto produkcję Volkswagenów – w ciągu…

Volkswagen odświeża Touarega. Kierowcy jadący za nim obejrzą iluminacje

Po pięciu latach od debiutu czas na facelifting VW Touarega. Auto wyładniało, z przodu pojawiły się nowe reflektory IQ.LIGHT HD LED, a z tyłu kierowcy innych aut będą mogli podziwiać podświetlane logo VW.  Nowy VW Touareg został oświecony W kwestiach wizualnych mocno zmienił się przód VW Touarega, który zyskał teraz nowe reflektory oraz grill w…