Czy tak będzie wyglądało nowe M3 CSL? - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Czy tak będzie wyglądało nowe M3 CSL?

BMW-M4-CSL-Render-Rear

Za niecałe dwa tygodnie BMW M w końcu zaprezentuje jedne z najbardziej kontrowersyjnych samochodów do tej pory – sedan G80 M3 i G82 M4 Coupé. Dwaj bracia M byli na pierwszych stronach gazet w świecie motoryzacji w 2020 roku, głównie ze względu na „wyjątkową” atrapę chłodnicy.

Po raz pierwszy z napędem na obie osie

Po raz pierwszy w historii modele M3 i M4 będą dostępne w konfiguracji z napędem na wszystkie koła. Oferowany będzie również model z napędem na tylne koła. Jak każdy szanowany samochód sportowy, nadal będzie wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Nie wiemy, czy wersja xDrive będzie miała odłączany napęd na przednią oś – jak w M5. Kultowe M3 i M4 zapowiadają się na wspaniałe maszyny, więc dyskusja na temat stylizacji może przejść do lamusa.

BMW-M4-CSL-Spy-Photo

Jeszcze bardziej sportowe

Zamiast używać nazwy GTS widocznej w obecnym M4, BMW ożywi kultową nomenklaturę CSL. BMW M3 i M4 CSL 2025 prawdopodobnie będzie modelem z limitowanej edycji, którego modyfikacje będą utożsamiane z szeregiem środków zmniejszających wagę. Platforma G8x odziedziczy również filozofię M z modeli F8x. Dlatego w kilkuletnim cyklu życia zobaczymy różne inne edycje specjalne i modele limitowane. Flagowe modele M3 CS i M4 CS spodziewane są w 2023 roku.

BMW-M4-CSL-Spy-Photo

Cyfrowe domniemania

Niedawno w Niemczech sfotografowane zostało zamaskowane BMW przypominające jeszcze bardziej sportową wersję M3. Czy to CSL? Bardziej prawdopodobne, że są to dodatki z katalogiu M Performance. Jak można się spodziewać, cyfrowi artyści skorzystali z tej okazji i wymyślili własną interpretację samochodu. Konto @ bmw43__ na Instagramie pokazuje M3, które ma pomarańczowe akcenty na tle lakieru Frozen Grey oraz właśnie dodatkowe części M Performance, takie jak tylne błotniki z włókna węglowego i dyfuzor z włókna węglowego. Pierwsze skrzypce grają dwa elementy, czyli umieszczony centralnie poczwórny układ wydechowy i masywne skrzydło wyścigowe na bagażniku. Spodziewamy się pewnych wizualnych zmian z przodu również w samochodzie M3 / M4 CSL.

BMW-M4-CSL-Render-Rear

To tylko domysły

Oczywiście BMW nie potwierdziło jeszcze oficjalnie nowego modelu CSL, ale dyrektor generalny M Markus Flasch często wspominał o nazwie CSL podczas wywiadów. A ponieważ M3 / M4 to chleb powszedni marki M, model podobny do CSL jest więcej niż prawdopodobny.

Podobne

Nieprzesadny tuning BMW M6

Seryjne BMW M6 F13 nieprzesadnie rzuca się w oczy. Gdyby nie cztery rury wydechowe i tarcze hamulcowe o ogromnej średnicy, można by pomylić 560-konny samochód ze zwykłą serią 6 z M-pakietem. Wyspecjalizowana w oklejaniu folią samochodów Fostla zmieniła stan rzeczy. Pokryła nadwozie M6 folią w kolorze matowego chromu, której optycznie blisko do kosztownych lakierów Frozen…

E38 bmw kuloodporne

Strzały z karabinu do BMW 750iL

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z samochodem, gdy odda się w jego kierunku strzały z karabinu? Zwykłe auto zostałoby przebite niczym kuchenny durszlak, ale nie to E38 750iL High Security- jest kuloodporne. Niepozorny Wyposażona w silnik V12 limuzyna wygląda jak zwykłe seryjne auto klasy premium. To jednak tylko pozory. To BMW ma wzmocnione grodzie,…