Większość osób myśli, że auta elektryczne mają silnik spalinowy - Trends Magazines

Większość osób myśli, że auta elektryczne mają silnik spalinowy

Touareg R hybryda plug-in gniazdo ładowania

Wydawałoby się, że samochody hybrydowe oraz elektryczne są już na tyle popularne, że ludzie, nawet niezwiązani ze światem motoryzacyjnym mają jako takie pojęcie o sposobie pracy tych aut. Niestety, wychodzi na to, że tak nie jest.

Samochody z silnikami spalinowymi odchodzą do lamusa szybciej niż byśmy tego chcieli. Coraz ostrzejsze normy wymuszają na producentach aut wprowadzanie elektrycznych wspomagaczy do silników spalinowych albo instalowanie napędu w 100% elektrycznego. Wydawałoby się, że ta transformacja weszła już do „krwioobiegu” i sposób funkcjonowania hybryd, czy aut elektrycznych jest już powszechnie znany.

Czy samochody mają silnik elektryczny?

Jak się okazuje, nie do końca tak jest. Podczas „E-volution Event” zorganizowanego przez Toyotę zadano proste pytanie: Czy samochody BEV (Battery Engine Vehicle) mają silnik spalinowy? Odpowiedź jest oczywista – nie. Ale odpowiedź okazała się trudniejsza niż się wydaje. 66% pytanych odpowiedziało, że tak!

Czy trzeba podłączać hybrydę do gniazdka?

To jeszcze nie koniec. Jedne z kolejnych pytań brzmiało – Czy trzeba podłączać hybrydę do gniazdka? Nie każda hybryda ma przecież gniazdko do ładowania, do niektórych aut można po prostu wsiąść i jechać. Ale i tutaj grono pytanych nie błysnęło inteligencją – 75% odpowiedziało, że tak. Co więcej, nawet hybrydy plug-in nie ma potrzeby ładować. Można bowiem jechać na samym silniku spalinowym. 

Istotą badań Toyoty było sprawdzenie, jaką wiedzę o hybrydach i samochodach elektrycznych mają ludzie. Okazuje się, że jest całkiem spora dziura i dobrze byłoby doinformować społeczeństwo jakie są różnice. Tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości samochody elektryczne i zelektryfikowane będą dominować na światowych ulicach. 

Konrad Maruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Nowe oprogramowanie dla Volkswagenów ID

Volkswagen rozpoczął aktualizowanie oprogramowania w modelach ID. Osoby mające auta podłączone do sieci i zapisane do programu partnerskiego mogą liczyć na poprawę działania systemu rozrywki pokładowej, ulepszone działanie systemów rozpoznawania przeszkód oraz automatycznych świateł drogowych. Producent zapowiedział też nieznaczne poprawienie systemów stabilizacji toru jazdy i oprogramowania układu napędowego. Muszę przyznać, że mam trochę mieszane uczucia…

Test zimowych płynów do spryskiwaczy

Wybór dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy ma duży wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo podczas zimowej jazdy. UOKiK przetestował zimowe płyny do spryskiwaczy. Sprawdź, który warto kupić.  W najnowszym raporcie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów eksperci sprawdzali cechy płynów do spryskiwaczy. Co dokładnie? Zbadali je pod kątem zgodności objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją, zawartości…