Czekając na lato... - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Czekając na lato…

Lato, słońce, kolorowe krajobrazy. Któż nie tęskni za tym wszystkim, gdy za oknem chłód i śnieg? Cóż, pozostaje czekać. Tymczasem poznajcie należącego do Michała Golfa I Cabrio. To auto uwielbia słoneczne kąpiele i leniwą jazdę dla czystej przyjemności.

Michał od dawna myślał o kupnie pierwszej generacji Golfa. Miał jednak konkretne wymagania, co utrudniało poszukiwania. Golf miał mieć z tyłu wąskie lampy, zwijany faltdach oraz przełożony z innego modelu dwulitrowy silnik serii ABF. Trzydrzwiowe czy pięciodrzwiowe nadwozie? To już nie miało znaczenia. Ważne, aby Golf nie był w wersji… cabrio.

Los bywa jednak przekorny. Znajomy przekonał Michała do obejrzenia Golfa I Cabriolet, wystawionego na sprzedaż w Wałbrzychu. Oględziny, jazda próbna i… czarny kabriolet zmienił właściciela!

Poznaj całą historię Michała – dalszą część materiału przeczytasz w najnowszym wydaniu VW Trends

Tekst i fot. Paweł Kaczor

Podobne

Nieźle zbajerowany Golf I cabrio

„Jedynka” cabrio to jeden z najdłużej produkowanych Golfów. Okres, w którym powstawał, obejmuje aż trzy dekady. Wszystko dlatego, że Volkswagen, opracowując Golfa 2, nie zdecydował się na wdrożenie tej wersji nadwozia. Produkował dalej otwarte nadwozie pierwszej generacji, uzupełniając je jedynie nowymi silnikami lub dodatkami, jak choćby pakiet stylistyczny Karmann. Właśnie taki zestaw ma prezentowany Golf.…