Czekając na lato... - Trends Magazines

Czekając na lato…

Lato, słońce, kolorowe krajobrazy. Któż nie tęskni za tym wszystkim, gdy za oknem chłód i śnieg? Cóż, pozostaje czekać. Tymczasem poznajcie należącego do Michała Golfa I Cabrio. To auto uwielbia słoneczne kąpiele i leniwą jazdę dla czystej przyjemności.

Michał od dawna myślał o kupnie pierwszej generacji Golfa. Miał jednak konkretne wymagania, co utrudniało poszukiwania. Golf miał mieć z tyłu wąskie lampy, zwijany faltdach oraz przełożony z innego modelu dwulitrowy silnik serii ABF. Trzydrzwiowe czy pięciodrzwiowe nadwozie? To już nie miało znaczenia. Ważne, aby Golf nie był w wersji… cabrio.

Los bywa jednak przekorny. Znajomy przekonał Michała do obejrzenia Golfa I Cabriolet, wystawionego na sprzedaż w Wałbrzychu. Oględziny, jazda próbna i… czarny kabriolet zmienił właściciela!

Poznaj całą historię Michała – dalszą część materiału przeczytasz w najnowszym wydaniu VW Trends

Tekst i fot. Paweł Kaczor

Podobne

VW Beetle GSR – „Garbusem” 250 km/h?!

Próba miała miejsce oczywiście na niemieckim autobahnie, gdzie wyciśnięto z "Garbusa" wszystkie soki. Zobaczcie, jak leci VW Beetle GSR. Odmiana GSR powstała jako hołd dla modelu z lat 70., bazujący na Garbusie 1303SGSR (uznawany za protoplastę Golfa GTI). GSR to skrót od Gelb Schwarzer Renner, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "żółto-czarna wyścigówka". Produkcję tego modelu …

Auta w Rosji droższe z dnia na dzień

Sankcje nałożone na Rosję po inwazji na Ukrainę są coraz bardziej widoczne dla przeciętnych obywateli. Widać to chociażby na przykładzie nowych samochodów, których w zasadzie za chwilę nie będzie.  Praktycznie wszyscy producenci motoryzacyjni albo całkowicie zaprzestali sprzedaży i produkcji swoich samochodów na terenie Rosji, albo mocno je ograniczyli. To zdecydowanie mocno odbije się na rosyjskim…